» Poradna » Ostatní

Aktualizace Windows 10

Ahoj, už nějakou dobu mi visí ve Windows update tato aktualizace Windows 10 Version 21H1 pro systémy typu x64 (KB5006670).Stáhnou sice jde ale nainstalovat ne a ještě to napíše následující - Při instalaci aktualizací nastaly problémy, zkusíme to ale znovu později. Pokud se vám tato zpráva pořád zobrazuje a chcete si najít další informace na webu nebo se obrátit na podporu, může vám pomoct toto: (0x800f0984). No a když jsem se dočetl, že v prosinci končí mé aktualizace a podpora, tak jsem se lekl. Po smrti minulého notebooku mám nový necelý rok a tedy jsem předpokládal, že i verzi desítek kde půjdou všechny aktualizace. Na netu jsem nějaké rady sice našel, ale moc se v tom nevyznám, a tudíž to nechápu.Dík za radu.

Odpovědi na otázku

Jsou v podstatě dvě možné příčiny, 1) hardwarová nekompatibilita (to je nepravděpodobné) a nebo 2) máš nějakým způsobem poškozenou stávající instalaci winwdows, že updater ji nemůže updatovat. Takže možná budeš muset provést čistou instalaci.

Ale všechny ostatní aktualizace jdou nainstalovat bez problémů. Čistá aktualizace to znamená, že všechny moje soubory zmizí?

Tak ji zkusit nainstalovat ručně https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx }} ale můžeš stáhnout instalační ISO Windows a při instalaci zakliknout ponechat soubory nebo jak to tam je.

Ano, pokud si je nezazálohuješ, tak zmizí. Je to mnohdy jednodušší a rychlejší, než hledat problém.Nemáš nějaký Antivir třetí strany? Může to blokovat. Taky můžeš zkusit nějaké opravy atd... Stačí zadat do Googlu ten Error a vyletí na tebe X odkazů na možná řešení. Třeba:https://www.auslogics.com/en/articles/fix-windows-u... Osobně bych ověřil ten antivir, zkusil příkaz sfc / scannow a pak to projel přes Windows Update Troubleshooter. Třeba něco zabere. Když ne, čistý instal to vždy jistí.PS: pokud se nemýlím, tak tento update je z tohoto úterý.

PPS: Napiš do startu winver a dej enter. Jakou ti to píše verzi OS? Já jen že pokud bys měl 21H1, tak ti to nemůže psát, že končí aktualizace v prosinci. To bude psát u verze OS 2004.Co tam tedy máš?A klidně přidej i odkaz na ten tvůj NB, ať se bavíme konkrétně a víme, co tam je za HW.

Mě přišla ted, uvidím po restartu, mám w10pro ale nějaký mrzák, když mám otevřeno 2 páry oken tak ju neusadí a když jen zapnuté jde vždy ok

Tak nám taky teď proběhla a bez problémů se instalovala.

akt. je ok, ale nově zpráva že na 11 zatím nemám nárok a výzva ke kontrole jinak prý mám koupit nový (po 30 měsícíchnedávno ještě bylo vše v pořádku, nějak zvyšují požadavky

To je na Win11 a pokud je PC opravdu tak starý jak říkáš a nebylo to sice koupené v té době, ale HW to mělo z pravěku, tak tam Win 11 klidně budeš moci mít. Hlásí to jen proto, že nemáš zapnuté nějaké věci v biosu.To bychom se ale museli konečně bavit konkrétně a ne jedna pani povídala.PS: Mám to chápat tak, že najednou ta aktualizace až jde nainstalovat?