» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktualizace windows 10

Můj comp odmítá bez udání důvodu dokončit aktualizaci OS Windows 10 verze 1909 na verzi 2004 . Všechny ostatní aktualizace normálně fungují až na tuhle.Poradíte někdo....

Odpovědi na otázku

Někdy pomůže oprava (kontrola)systému cmd spustit jako správce sfc /scannow entr.

Nebo mě ještě napadlo restartovat Windows Update - v cmd ( spustit jako správce) zadat následující příkazy net stop wuauserv, net stop bits, net stop cryptsvc, pak vymazat soubory ve složce Software Distribution ( nachází se ve složce Windows), restartovat PC a stahování a aktualizace by se měla rozjet znovu a uvidí se.

Jak se to projevuje? ☺

odpovím všem najednou. PC má provedenou úspěšnou diagnostiku bez detekovaných chyb,včetně oné kontroly scannow. Průběh aktualizace: proběhne stažení aktualizace, instalace a konfigurace, no a po posledním restartu se objeví hlášení že ZMĚNY V TOMTO POČÍTAČI SE RUŠÍ ...atd atd... Bez ohlášení jakékoliv chyby. Už jsem se o aktualizaci pokoušel potřetí se stejným výsledkem.

Zkus napřed nainstalovat tohle většinou to na tomto ztroskotá ta aktualizace. https://www.howtoedge.com/kb4562899-net-framework-3...

ok.vyzkouším to.

Zkus Cindy https://clck.ru/R4yVc

Přesně takhle se chovalo pár NTB u nás ve firmě.V podstatě se pořád dokola aktualizoval a zároveň rušil aktualizaci. Bylo málo času se s tím patlat, tak pomohla zkrátka čistá instalace win, zkopírování souborů a od té doby OK.

Záloha dat + čistá instalace OS verze 2004.

To je přesně to,co nechci. To bych všechno obešel a nezjistil proč se tak děje.

Proč se tak děje? Rozvrtaný systém, CCleaner, Driver Booster, Avast atd. To se s tím můžeš hrát třeba do Vánoc.

Nic z toho co jsi uvedl nepoužívám. Bezp.software mám od ESETU což je nejlepší evropský distributor a nikdy s jejich softwarem nebyly žádné potíže. Mě je divné,že Windows update na všechny možné aktualizace reaguje naprosto v pohodě a všechny probíhají v klidu a úspěšně,jen aktualizace systému na další verzi nikoliv.

Odinstaluj Eset a po aktualizaci na 2004 zase nainstaluj.

Ani omylem.

Skodna z internetu (okrem ineho) modifikuje aj systemove subory.To iste ale robi aj aktualizacia Win10.Takze Eset to blokuje.Mas dve moznostu:1. Semtam | 24. 09. 2020 21:08 2. alebo cakaj, kym pani v Eset-e sa zoznamia s "verzi 2004" a zistia, co je skodna a co je aktualizacia.Samozrejme musis aktualizovat napred Eset.

Zajímavé... Eset mám také nainstalovaný a aktualizace na verzi 2004 proběhla zcela bez problémů...

Je to mozne, ze Cindy zanedbala aktualizice Esetu.

Eset se aktualizuje sám,ale v aktualizacích nabízí i nové verze samotného programu je možné,že tam nechodí a tím pádem má starší verzi když ji nepovoli to aktualizovat na novou verzi.

1909->2004 s esetom mam, funguje to, bude to nieco ine, nie eset. Treba spravit cistu instalaciu a nekecat okolo toho. Alebo pockat, ochvilu tu je dalsia aktualizacia, ta mozno prejde a na 2004 sa vyprdnut

Jiste mas placeny Eset, tak se muzes poradit s jejich podporou. (Nebyly problemy - byly a museli platicim dodavat automaticky opravne aktualizace, free ne, jen tem kdo se ozval)

Nepochlubila ses hw sestavou.Nejedná se náhodou o CPU Intel Atom (včetně maskovaného za Celeron)?

https://zive.aktuality.sk/clanok/148741/microsoft-n... KB4559309 je chybná!KB4576754 je nová náhrada za hore uvedenú, nahrádza KB4541301, KB4541302 a KB4559309

A k čemu potřebuješ 2004? Já ji nejspíš úplně přeskočím, nevidím důvod tuto volitelnou aktualizaci instalovat..