» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktualizace Win10 1709 January 3, 2018 KB4056892 problém se spuštěním

January 3, 2018—KB4056892 (OS Build 16299.192)Platí pro: Windows 10 version 1709 Win 10 Prof. 64 bitChci se podělit o "zkušenost s aktualizací" která vyšla jako "neodkladná a důležitá"Aktualizace se stáhne, nainstaluje, PC restartuje a zamrzne na stránce s logem Win10, ani sed logem netočí hodiny - nechal jsem 45 min kdyby náhodou se umoudřil - a nic. Následně jsem vyzkoušel spustit v nouzovém režimu, také nešlo. Zafungoval pouze bod obnovy, který se uložil před touto aktualizací. PC se spustilo ale následně zase začal stahovat znovu tuto nefunkční aktualizaci, obnovoval jsem už 3x. A fakt mě to nebaví. Nepřišel jsem na způsob jak tuto aktualizaci vynechat. Posílal jsem i zpětnou reakci na Feedback, tak uvidíme. Máte někdo podobný problém?

Odpovědi na otázku

I já mám stejný problém s touto debilní aktualizací včera sem od rána to řešil asi 10 x vždy se stáhla nainstalovala a restart dojede klasicky do 30 % pak se restartuje a po restartu modrá obrazovka s bla bla bla po obnovení stále dokola tak nezbylo nic jiného než Windows Update Blocker a počkám až to soudruzi vyřeší

Přesně. Spustím, objeví se modrá obrazovka a chce po mě rozložení klávesnice. Dám České a pak mi to dává na výběr Windows 10 nebo nějaký Windows rollback. Pak se mi načte černá obrazovka a na ní oznámení, že desktop není k dispozici. Když to vykliknu, tak se objeví jen koš, na liště je přeškrtnutá ikonka zvuku a připojení k internetu a dál to nejde. Jo, ještě si to se mnou povídá a píše mi to, že to má pro mě nějaké aktualizace a pak to zmrzne. Nevím co s tím a nemohu najít výchozí bod.

Abys nemusel pořád obnovovat, dej zakázat službu Windows Update. PC se přestane aktualizovat. Pokud Microsoft problém vyřeší, zase ji spuštíš a nainstaluje se ti už opravená verze aktualizace. Pokud potřebuješ aktualizace třeba na Office, stáhni si je jednotlivě z Catalog Microsoft Update.

Velký nonsens!!!Není třeba zastavovat či zakazovat Windows Update, navíc je to i nebezpečné. Zcela postačí upravit nastavení pro tuto komponentu tak, aby toliko upozorňovala na to, že jsou k dispozici aktualizace. Zda ji pak uživatel nechá stáhnout či nikoliv, je toliko na něm. Dokonce si může vybrat, jakou aktualizaci nechá stáhnout a nainstalovat. Bohužel, MS je takový amatér, že téměř u všech aktualizací uvádí v popisu to, že se jedná i vyřešení problému, díky kterému může dojít k ohrožení toho či onoho PC.Bhoužel toto již nepomůže poškozeným.Vzhledem k tomu, že Meltdown a Spectre jsou obrovský problém, řešení je v nedohlednu a MS s tím neudělá nic. Musel by totiž zastavit prodej všech produktů s dotčenými dementními diletantskými komponentami, a ty vyměnit. Problém se týká více než 9O% produktů na světě.Ano, ty dementní zkorumpované podvodníky je třeba zastavit. Vše je totiž o penězích a všechny korporace a přední výrobci nesou vinu společně a nerozdílně, včetně MS.

K mému příspěvku ze dne 10. 01. 2018(15:43h) doplním, že shora uvedené platí pro OS MS W nižší než W 10 samozřejmě.Kauza nemá co dělat toliko s W10, ale i s ostatními OS.Čím dál více MS, Intel, Apple a spol. nezajímá nic jiného, jak kohokoliv ojebat a obrat o peníze.Prostě a jasně, čím je cokoliv starší, tím je kvalitnější v komparaci s kvalitou a cenou za ni.

Jo, přesně tak, naprosto stejné chování na NTB Acer Ferrari One. Čistá instalace Win 10 Home 64-bit CZ na nový SSD disk dnes ráno. Vše OK, dokud se nestáhla ta KB4056892 a po restartu jen logo Win bez "točících koleček" a NTB mrtvý. Zkoušel jsem vše, ale nic nezabralo, pomohlo jen obnovení systému před instalací této aktualizace a následný zákaz všech aktualizací vypnutím služby Windows Update...

Tak tu aktualizaci dej skrýt za použití ( Windows Update MiniTool )

U mně po aktualizaci vše v pořádku pc běží jako fík.

Nechápu, nerozumím. kde jste přišel k verzi 1709 ? Mám trvale zapnutý win update, poslední aktualizace se mi udělala dnes asi ve dvě ráno ale mám 1703, build 15063.850 . Pravda, jsou to win 10 Home. To jsou verze prof a home už takto rozjeté nebo kde je chyba ?

Díky za mínus , ale nějaké vysvětlení by nebylo ?

No máš starou verzi. A instalačka je pro home a pro společná...Stáhni a nainstaluj 1709

A starou verzi mám proč, když mám zapnutý win update ? Neměly by se ty okna updatovat samy ? Přeci je nebudu stále instalovat znovu ?

Buď máš nekompatibilný HW, ovládače alebo nedostatok miesta. Windows Update Advisor stále kontroluje raz za pár dní, či sa niečo nezmenilo, ale to ti nebráni si to nainštalovať a to stiahnutím inštalačky cez Windows Media Creator Tool a z Windowsu spustiť inováciu.

HW je nový, naprosto standardní, žádná specialita, místa je habaděj. Fakt tomu nerozumím.

Mám notes s Pro v létě nový a mám pořád 1607. Neřeším, nestahuji jakýsi creator, až to přijde bude to tu, proč chodit problémům vstříc když na dveře neklepou. Stačí mi co se dočítám tady. Aktualizace mi chodí i se instalují, někdy ovšem se sekne některá. Za 4 hod vypnu, druhý den zatím vždy jsou kde mají být.

Tak já zatím žádný problémy s updaty nemám, všechno funguje bez problémů. Tak se na to asi vykašlu, až to přijde, tak to přijde.

mne vždy pomohlo, keď som stlačil tlačidlo "vyhľadať aktualizácie" - našiel aj tie, ktoré sám nenainštaloval.

Uz asi 170x se mi jakoby aktualizovaly widle 10_pro 64bit. Ale vzdy po Aktualizaci mi vyskoci hlaska :--------------------------------------------------------------------------------------------------(x) Istalacni program systemu Windows nemuze nakonfigorovat system Windows pro fungovani s harwarem tohoto pocitace.[ OK ] ------------------------------------------------------------------------------------------------Pak se asi system vraci hlaskou zpet Obnovovani vasi predchozi instalaci Windows-----------Aktualizace provadi ikdyz jsem je zakazala v registrech , podle nejaky rady asitady na zive.cz. Presto mi to cosi -odspuntuje- a tvrdohlave aktualizuje a zase vraci predchozi stav w10.Nekolikrat se mi udelala Aktualizace HW a SW bezproblemu. Ale ani potom se Aktualizacim nelibi moje -streva- .Moje PC streva (stary asi 1 rok) :ASrockZ170extreme4, i7 6700k 2.93 GHz, ati radeon XFX480 2x8 GB , DDR4 32 GB, SSD mve asi 240 GB (jako systemovy, tady mam widle10 64bit , HDD 2x1 TB seagate. Avast vejral a nasel 0 (nula) virusu.Vsechny Aplikace a programy mam na HDD E. PhotoFiltre, Infranview, TRS 1v5, TRS2006, TS2012, T ANE, Fileviwer, CDPbrowser, vsechny pevsoft, atd,,, .Co mam nastavit, aby Aktualizace nedavala tu blbou hlasku ?

Verze 1709 vyšla v prvním týdnu října 2017. Každému se ihned automaticky nenainstaluje z důvodu přetížení serverů Microsoftu a mají to "naprogramované" postupně. Pokud ale přesto chceš mít tu aktualizaci hned, tak přes MediaCreationTool(x64) ze stránek Microsoftu. Jinak ten problém s tou poslední aktualizací řeším také, ale na NB s Win10Pro vše proběhlo bez problémů a vše běží jak má, tak na PC s Win10Home ten problém mám a také nevím co s tím. Již jsem to za poslední dva dny několikrát přeinstaloval se stejným výsledkem. Už jsem z toho na palici.

Jestli přeinstalací myslíš skutečně přeinstalaci, tak to by mne kleplo asi taky. Já bych ale obnovil Windows ze zálohy(obraz disku). Neměl jsem ale potřebu, protože preventivně, mám Windows Update vypnutý.

I to jsem zkoušel, protože mám též bitovou kopii přes Acronis, ale nemám vypnuté aktualizace. Takže jsem se v tom plácal stále dokola. Teď to také vypnu a až to MS opraví, tak je zase spustím. Nevěděl jsem, že to u desítek jde vypnout jako u sedmiček. Pro ty, kteří nevědí jako já jak to vypnout, tak tady je návod.http://www.servispckupka.cz/jak_vypnout_aktualizace_u...

Já mám zálohu archivní, udělanou po přeinstalaci a pak mám zálohy, které aktualizuji. Pokud nevím, která záloha je nemá v sobě chybu(či vir), tak sáhnu po té archivní, ta je na 100% v pořádku. Kdybych dělal přírůstkové/rozdílové zálohy, řešil bych to jinak. Macrium Reflect tohle ale ve verzi zadarmo neumožnoval, tak jsem musel dělat jen plné zálohy.Já Windows Update vypínám přímo ve Službách. Jsou lidi, kteří tu psali, že se jim Windows Update sám zapíná, mne se to ještě nestalo, možná je to tím, že to nedělám přes msconfig.Jinak je na to i jednoduchý program, takže i starší generace, by neměla mít problém, Windows Update vypnout: https://www.sordum.org/9470/windows-update-block... Pravděpodobně, kdyby MS zjistil, že většina lidí má Windows Update vypnutý, tak by konečně přestal dělat experimenty na lidech, kteří mají Windows Home.

Musim te zklamat....win update mam vypnuty a aktualizace 1709 se stahla i nainstalovala. Trosku me to vykolejilo, ale nastesti zatim zadne problemy nepozoruji

Vypnuté ve Službách, Plánovači Úloh či registru? Pravděpodobně pak už nezbyde, než převzít vlastnictví určitého souboru a ten pak přejmenovat. A i tady je otázka, jestli i tak to MS nemůže snadno obejít.

1709 jsou už od podzimu...

Tak drazí přátelé,nejste v tom sami , to samé u mě na Windows 7 Home premium 32bit. Jenže u mě oprava nelze udělat, po jakémkoliv spuštění čehokoliv z nabídky startu se pc restartuje,pomohlo až oprava přes instalační cd.. chytráci na Microsoft.com píšou že problém je znám a že je to problém v registru kde je třeba vytvořit jeden soubor... Pro jistotu jsem úplně antivir odinstalovat přes Revo uninstaler a aktualizaci zkusil nainstalovat i bez antiviru a ejhle píšou blbosti.Chyba je na straně Microsoftu a zajímavé je že zpětně v historii tato aktualizace vždy vyšla cca 12. Až 15.dne v měsíci a teď už 5.den a najednou je problém.

Zapomněl jsem dodat že v tom registru dle Microsoftu se jedná o zmiňovaný antivir kde se má soubor vytvořit, údajně není naprogramován na nějaký regkey

Takže nejsem sám, kdo jako debil dva dny přeinstalovává notebook. Bych ty parchanty z MS nejradši zabil.

Kolik to je, ale % na x verzí hardware.U nás všechny NB Dell a Acer s Win 10 Prof a Home 64 bit OK.

Zdravím na NB - Acer Predator Helios 300 Shale Black to šlo krásně... Také na dceřiným NB - Acer Nitro 5 Shale Black.. To také běželo bez problémů, Problém se mi vyskytl až na PC- Acer Aspire GX-781 Tam mne to také ukázalo aktualizaci, která se následně zasekla na Logu W.. a dále ani prd..

No tak asi na těch počítačích nejsou problematické procesory:•AMD Athlon X2 6000+•AMD Athlon X2 5600+•AMD Athlon X2 5200+•AMD Athlon X2 5050e•AMD Athlon X2 4800+•AMD Athlon X2 4600+•AMD Athlon X2 4200+•AMD Athlon X2 3800+•AMD Athlon X2 BE-2400•AMD Opteron 285•AMD Opteron 2220•AMD Turion X

Ještě doplním můj příspěvek z 06. 01. 2018 18:05: Ta instalace včera byla naprosto čistá, na zcela nový SSD disk, nebyl tam žádný antivir (kromě default Windows Defenderu), žádné utility, Office atd. Prostě čistá instalace Win 10 Home 64-bit CZ verze 1709 z flashky (vytvořena přes oficiální Media Creation Tool) a následné aktualizace. Takže bych řekl, že je to jednoznačně problém MS (nejpravděpodobněji díky HW) a pokud se tam něco "popralo", pak jedině SW od MS. Ten NTB Acer Ferrari One 200 model ZH6 je z roku 2009 (CPU AMD Athlon X2 L130, 4 GB RAM, SSD 240 GB Kingstone UV400, 11" LCD). Příkaz winver udává build 16299.125).

build 16299.192 - aktuálny. W10Pro 32bit na AIO MS1900. ani som nezaregistroval, kedy sa KB4056892 nainštaloval. história píše 5.1.2018. PC beží normálne

Zatím vypnout aktualizace než bude nějaká oprava od Microsoftu.Jak vypnout aktualizace je návod zde:http://www.servispckupka.cz/jak_vypnout_aktualizace_u...

Zdravím,chtěl bych se zeptat k těm aktualizacím,ty se mi stáhly a systém čeká na restart,který jsem odložil.Dá se zabránit tyto aktualizace nainstalovat?Děkuji

Dá. Běž do složkyC:\Windows\SoftwareDistribution\Downloada smaž její obsah. Pak můžeš restartovat.

Děkuji.

S vypnutím aktualizací to není až tak jednoduché. Moje zkušenosti:http://ok1ufc.nagano.cz/UHF_Small/win10/w10.htm

Taky stejný problém - NTB jede ale stolní PC po instalaci KB4056892 zamrzne jak píšete - údajně se problém týká AMD čipsetů. Už někdo přišel na to co v registrech opravit ?

Měsíc vypnuté aktualizace a dnes aktualizace a jede bez problémů. KB4056892 se nenainstalovala.

Je na to nejaký rýchly spôsob opravi?

Jo, viz má odpověď níže

Řeši se to i tady, https://www.zive.cz/poradna/windows-update-5-... Seznam procesoru kterých se tato chybá týka je uveden na odkazu níže, bohužel mam ten AMD Athlon X2 6000+ a musim potvrdit,ze mam stejny problem... https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windo...

Dnes v 19:00 je záplatovací úterý. Třeba něco novýho vyjde a už to bude pořešený

Aktualizace 1709:- na pracovním notebooku úspěšně nainstalována 22.‎11.‎2017- na domácím PC úspěšně nainstalována 15.12.2017Popsané problémy jsem neměl, takže máš pravděpodobně rozdrbané či zavirované Windows, případně tomu může bránit i příliš agresivní antivir (typické zejména pro Anti-všechno balíky typu Internet-Security).Tip - Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu: https://www.cnews.cz/tip-jak-odlozit-instalaci...

Chybí informace, jestli máš na tom NB a PC některý z problematických AMD procesorů:•AMD Athlon X2 6000+•AMD Athlon X2 5600+•AMD Athlon X2 5200+•AMD Athlon X2 5050e•AMD Athlon X2 4800+•AMD Athlon X2 4600+•AMD Athlon X2 4200+•AMD Athlon X2 3800+•AMD Athlon X2 BE-2400•AMD Opteron 285•AMD Opteron 2220•AMD Turion X

Zapomněl jsem říct že mám na sestavě AMD 5000+ Black edititon - takže taky problematický

Chyba je též u CPU AMD Athlon Dual-Core QL-60.

Ano, souhlasím. Přesně tento CPU mám na Acer Aspire 5530 a dělá teď ta lednová aktualizace KB4056892 neplechu. Stáhne se, ale nedoinstaluje je (Windows update píše instalace 99% a pak naskočí chyba a opakujte znovu popř. restartujte, zkusíme nainstalovat znovu). Při restartu začne běžet hláška probíhá příprava systému Windows a ta běží furt i několik hodin (dokud notebook natvrdo nevypnu - není jiná možnost). Po zapnutí sice Windows naběhne, ale aktualizace ve Windows update furt visí jako nevyřízená. Můžu alespoň ručně instalovat vše ostatní. No jsem zvědavej, kdy tu krpu opraví.

Jen dodám, že systém je 64 bit, Windows 10 Home, Verze 1709, číslo sestavení operačního systému 16299.15

Problém není u Intel CPU ale jen u AMD.

je to opacne.Intel CPU mali problem, preto Microsoft vydal opravu, ale neskontroloval to na AMD CPU a ta oprava zablokuje AMD CPU. Takze Intel je chybny, ale odnasa si to teraz AMD.

muj up date Win10 neni schopen nainstalovat KB4056892, vzdy prijde hlaseni chyba 0x800f081f co mam prosim podniknout?

A kdo tu řeší 1709? Nikdo. Tu se řeší poslední aktualizace. A poslední aktualizace opravdu dělá problém s některými AMD cpu:https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-... Běž rači mamince poumývat nádobí a nech komentování na nejprofesionálnějším a nejodbornějším it webu na opravdových profících.

Konečně někdo kdo ví kde je sever

Omlouvám se, z popisu i některých odpovědí jsem mylně pochopil, že jde o aktualizaci 1709. O kolizi jisté aktualizace s procesory AMD jsem také nevěděl, používám CPU Intel.P.S.: S moudrostí IT profesionála pozdně středního věku se budu raději tvářit, že poslední věta neexistuje...

Tož ta poslední věta je tam jen tak aby ten příspěvek nebyl nudnej. Např. poradna na zive není nejprofesionálnější a nejodbornější it web, ale trollovací doupě, a já nejsem profík, ale prostě jen jeden z trollů.

Zdar, nemá tento problém či aktualizace něco společného s bezpečnostní chybou procesorů intel ?

Ale milý Plho, o tom už se zde hodnou chvíli bavíme...

tady je aspon videt, co je takovy hegemon jako MS zac a jak funguje. Na*rat na ruce a 14 dni nepustit k vode.

Pánové nadšenci mě se stalo něco podobného po této aktualizaci KB4056892 kterou jsem nainstaloval v neděli mě třikrát zamrzl PC musel jsem třikrát natvrdo vypnout a pak ready, zaplať bez modré smrti. Teď jsem ještě dořešil aktualizaci ovladačů (myslím že to pomůže) a před chvílí přišla od widlý nová aktualizace tak snad to bude vyřešeno. Ale za to by zasloužili nařezat na zadel....

hm takže zase zámrzr hj.... z windowsu jdu tu aktualizaci odinstalovat, myslel jsem že vydaly zaplatu ale nic takže odinstaluju a aktualizace hodím jen na placené a počkáme co se stane :)

Potvrzuji, win10home, 1709, 32bit, AMD, Athlon X2 5200+Ne BSOD, ale zamrzne při bootu.Řešení: F8 při bootu, doklikat se do oprav s příkazovým řádkem a nakonec:DISM /image:C:\ /cleanup-image /revertpendingactions

Zdravím, lze stejným způsobem opravit i Windows 7? Počítač známého zamrzne ve stejném bodě, leč jede na starším systému.

9. ledna mě postihlo to samé.Ještě, že mám starý PC s Win.7

Win+R/ msconfig/ Služby/ vypnout (zrušit zatržení) u Windows Update. Vrátit až bude chyba v aktualizaci odstraněna. Nebo v Nastavení/ Aktualizace odložit aktualizace. Pokud již byla aktualizace nainstalována tak tamtéž před restartem odinstalovat.

Ano dvakrát po druhé jsem taky čekal 15 min. a nic Windows 10 home version 1709 32bit. Vypadá to zase na velkej průser Microsoft. I jejch Edge prohlížeč hapruje a najíždí 30 sek.

Je možné, že po instalaci této aktualizace se PC úplně umrtví? Jenom jde zapnout, točí se větrák na procesoru a dál to vůbec nic to nedělá. Zkoušel jsem resetovat Bios, odpojovat komponenty a pořád to samé. Jenom když vytáhnu paměti, tak to signalizuje pípáním. Obraz vůbec nenaběhne.....

Odpojoval jsi komponenty, tedy i disk? Ne, tohle by ta aktualizace dělat neměla, po odpojení HDD/SSD by měl naběhnout alespoň bios nebo by mělo jít nabootovat z nějakého bootovacího DVD/CD.

Disk jsem samozřejmě odpojoval i mechaniku. Bootovat z externího media jsem nezkoušel, neboť jsem usoudil, že když mi nejde Bios, tak by toto nešlo.

Nemám zrovna tenhle problém, mě třeba aktualizace KB4056892 nejde ani nainstalovat, prostě se stahuje, stahuje, ale nestáhne a vypíše chybu:"Poslední neúspěšný pokus o instalaci: ‎11.‎01.‎2018 – 0x80240034"Windows 10 64bit pro, mám aktuální na 1709.Prostě neřeším, wokna nabíhaj normálně bezezměny a i když windows ukazuje že aktualizace je nainstalovaná(tak 100% naisntalovaná není). Momentálně mám aktualizace nastavené na volitelné, a počkám až to bude opravené, MS si hodně zadělal na problémy, ale hlavně velké problémy bude mít Intel, kdyby to nějaká chytrá hlava nevypustila do světa, tak by nikdo nic neřešil, respetivě nevěděl a vše by bylo tak jako předtím.

To samé jsem tu řešil asi měsíc tomu.Po týdenním mordu jsem přes iso media creation stáhl a nainstaloval čistý win 10 1709.První co bylo,stáhl právě tuto aktualizaci a nainstaloval v pohodě.Předtím asi 10xstáhl 99% a začal to montovat.Samože marně.Tak jestli nebude chyba někde jinde...

Nejde ti nainstalovat, protože to MS utnul hned, jak zjistil co napáchal. Jinak bys tu bečel taky. ☺

Je zajímavé, že mě se ta aktualizace stáhla a nainstalovala až potom, co se psalo, že to Microsoft zakázal a do té doby mi to ani žádnou aktualizaci nenašlo, i když jsem dal vyhledat aktualizace. Takže teď jsem mezi těmi, kterým se W10 zaseknout hned při startování na obrazovce s logem a dál nic. Existuje už nějaké řešení, jak to opravit, když neexistuje bod obnovy? Mám ještě Windows 7 v dualbootu, takže fungovat můžu, jenom by mě zajímalo, jestli to jde řešit jinak než přeinstalací systému, na kterou jsem se chystal zhruba za měsíc, až si koupím nový SSD disk.

Nakonec jsem to vyřešil podle výše uvedené rady. Obnovil jsem do posledního bodu obnovy tím že jsem PC nekolikrát resetnul behem startu, aby PC najelo na utomatickou opravu. Pak jsem si stáhl nástroj na skrytí aktualizací s názvem wushowhide,spustil a pak skryl tuto aktualizaci. To se týká procesorů AMDNa NTB kde mám taky Win10 PRO to jelo bez problémů, protože má procesor Intel Core 2 Duo.

Já se ale ptal na možnost, když bod obnovy neexistuje.

Aktualizace se do systému nainstalují při restartu a to částečně před a po restartu. Pokud systém po restartu ztuhne nedokončí se 2.fáze instalace a systém je nefunkční. Bod obnovy z instalačního média, nebo nová čistá instalace, jinak to asi nepůjde.

Pokud bod obnovy neexistuje (je vypnuta ochrana systému, protože jinak se bod obnovy vytvoří před každým updatem automaticky), je možno použít obnovu ze zdravé zálohy - kterou musíš mít ovšem kvůli podobným případům dopředu vytvořenou. Pokud ji nemáš, zbývá pouze klasická reinstalace...

Přesně tak jak říkáš, tak to dopadá když se toho povypíná až moc.

ŮŮŮŮPLNĚ TO SAMÉ .A TO JSEM DVAKRÁT DAL TOVÉRNÍ NASTAVENÍ !A ZA CHVÍLI TO TAM BYLO ZAS

Prosím, může mi někdo vysvětlit jak je možné, že se mi neustále neúspěšně snaží windows update nainstalovat KB4056892, která je pro built 16299.192, když já mám built 16299.19. Nebo se mýlím s tím pro jaký built to je určeno?

Tu starou záplatu neřeš, je už novější.Já zas například nechápu to, proč Microsoft doporučuje používat 32 bit Windows 10!!!Tu:https://technet.microsoft.com/en-us/windows/release-inf... doporučuje používat 16299.201, jenže kumulativní aktualizace s revizí 201 je dospupná jen v 32bit verzi a tím pádem Microsoft doporučuje používat 32bit Windows 10.Se snad zbláznil. Já na doporučení Microsoftu nedám a budu používat i nadále 16299.194 v 64bit verzi dokud nevýjde nová záplata.

A proč se tato aktualizace pořád nabízí pro můj built 16299.19. Jaká novější pro tento built je?

KB4073290 (16299.194 x64) nebo KB4073291 (16299.201 x86)

Taky stim zapasim uz od ctvrtka. Chvala bohu za Eset agent for windows 2.0 :) Uz jsem asi 4x obnovoval. Pokazdy se tam ta mrska snazi vratit, pripadne se roz**** neco dalsiho. Prvni vyreseni bylo (ted uz to v historii snad ani nenajdu, prosel sem toho hodne)zapnout ze jsi na siti s merenim dat -> prestanou se stahovat aktualizace a pak tusim stahnout toto Download the "Show or hide updates" troubleshooter package now a skryt tu KB4056892.T.

Pro Windows 10 64 bit je na KB4056892 (build operačního systému 16299.192) další patch a to KB4073290 (build operačního systému 16299.194) který to opravuje.Taky mi KB4056892 shodil jeden starší NB s AMD Turion a pomocí KB4073290 se to srovnalo.(https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx)

Tak jsem si tu aktualizaci KB4056892 stáhnul, ale váhám s instalací. Mám vypnutou službu a nevím, jestli při tom vypnutí mohu instalovat. Bojím se, že při zapnutí služby se tam zase nacpe ta vadná instalace. Díky za radu.

Pokud to chceš otestovat, doporučil bych, si vytvořit bitovou kopii systému. Když něco nepůjde, snadno a spolehlivě, obnovíš Windows, z té kopie, do funkčního stavu. Já osobně mám Windows Update vypnutý a budu aktualizovat, až bude jasné, že je vše v pořádku.

Díky, asi je lepší počkat.

Mám AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+ a několikrát jsem se pokoušel nainstalovat aktualizaci KB4056892 a pokaždé jsem se musel vrátit k bodu obnovení. Tak jsem měl zakázané aktualizace a až včera se mi to podařilo nainstalovat a normálně to naběhlo. Jak jsem se zde dočetl že pomůže aktualizace KB4073290, tak jsem ji stáhl.(https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx)A stáhl jsem KB4056892 tu poslední 601,8MB(https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx)Nainstaloval jsem je obě a pak jsem restartoval PC a konečně to funguje.

Už dva dny je nejnovější KB4058258 (revize 214).

no konečně funkční

Tak jsem to zkusil a problém trvá.

Zdravím, já mám nově koupený notebook (listopad 2017), Intel Pentium N4200. Do této aktualizace (cca na začátku ledna) bylo vše ok, po aktualizaci počítač naprosto nepoužitelný (pokud čirým zázrakem naběhly windowsy, okamžitě zamrzly a pak modrá obrazovka s hláškou "power state driver failure". Od té doby jsem udělala několikrát obnovení do továrního nastavení, ale vždy mi tam tato aktualizace naskakovala a nemohla jsem se jí zbavit. Teď jsem koukala, ze pisete, jak je to už spravené. Opět jsem počítač obnovila do továrního nastaveni (tzn. uplne cista instalace), ani jsem nemrkla a zase se mi tam evidentne tato aktualizace nainstalovala (resp. po restartu zase typicka dlouho modra obrazovka s konfiguraci windows alias vyckejte, po restartu opet stav stejny (zamrzly pocitac a power state driver failure). Jak z toho ven?????? Jsem uz naprosto zoufala, pocitac je nepouzitelny!

Ale tovární nastavení nerovná se čistá instalace, to si pleteš a pokud mohu soudit, udělala jsi tovární nastavení, takže se ti v podstatě nic vyřešit ani nemohlo.

Aha, díky :) Tak a ted asi hloupa otazka, nejaky tip odkud muzu natahnout cistou instalaci?

A co tato: 2018-01, verze Preview měsíční kumulativní aktualizace pro zvýšení kvality pro Windows 7 pro systémy s procesorem x86 (KB4057400)Mohu bez obav?

Konecne sa mi to podarilo vyriesit. Nepomohol ani reinstall win,ale proste zastavit cez services.msc windows update,potom vymazat polozku v C:/windows/SoftvareDistribucion a nasledne stiahnut danu aktualizaciu zo stranky microsoftu...

Jakou máš teď verzi systému ?

čau jaká je prosím cílová cesta k položce kterou jsi vymazal ?C:/windows/SoftvareDistribucion a jak dál ?díky Jakub

Windows 10 Home 1709 32bit. porocesor AMD oprava chvíli trvá - https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx

A neměla by to spíš být oprava KB4073290, viz. https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4056892/window... Cituji:"Společnost Microsoft má zprávy, že u některých zákazníků, kteří používají některý z malé skupiny starších procesorů AMD, nešlo po instalaci této aktualizace KB spustit systém. Aby k tomuto problému nedocházelo, pozastaví společnost Microsoft dočasně aktualizace operačního systému Windows u zařízení s procesory AMD, kterých se tento problém momentálně týká. Tento problém řeší aktualizace KB4073290." Ke satžení zde: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4073290/unboot...

Měl jsem úplně stejný problém. Dostal jsem radu projet PC eset scannerem(esetonlinescanner_csy). Udělal jsem to, byly vyléčeny 4 hrozby a aktualizace z Update Win zmizela.

Ja mám tiež taký problem,pc si stiahne tiež presne tu to istu aktualizáciu,potom sa reštartuje a vypíše,aktualizacia sa nepodarila nainštalovat,potom za druhe mi to napíše,hlavu hore,nainštalujeme novu aktualizáciu,ale aj tak ju nenainštaluje.Urobil som obnovu systemu ale ani ta sa mi nepodarila,chyba.Potom som prešiel na windows defender a ten ma prekvapil,začni te od znovu,chce to odomna preinštalovanie systemu.

Zdravim, tak už i mě dohnala aktualizace.No a koukám že se to s*re kde komu.W10 profi, provedena aktualizace a po restartu konečná. Nouzovej režim nefunguje, obnovení pc do továrního nastavení, obnovení systému z bodu obnovení a ani oprava spouštění systému taky nefunguje. Má někdo nějakou radu? Páč mě už napadá jen Reboot.

Taky během aktualizace ze 12.4.18 se mi počítač seknul a musel jsem udělat studený restart.Jenom že od té doby když ho zapnu ,objeví se mi logo Dell a pak zmizí a pořád se točí kolečko a nereaguje !Nějaká řada? Děkuji

jen pro info Lenovo ideapad 700-15ISK x64 bit i7 tuto aktualizaci dal v pohodě

No... Pokud-li máš Eset jakožto 'anti-virus' tak ten Eset blockne nějaký soubor který má asi škodlivý kod... no a poté asi se sekne ta 'Loading screen' Windowsu. Nevím proč to blokuje ale je to tak :( Mám notebook na kterým to mám taky a mám tam Eset...No a taky bloklo a byl jsem v PRD*LI