» Poradna » Ostatní

Aktualizace účtu

POslední dobou mi chdí hlašky že i mám aktualizovat účet a pod. jednou jsem to udělal a začaly mi mizet peníze z účtu v dolarech. Mát s tím nšjakou zkušenost?v originále:Dear customer, We reviewed your account and we found that there is something wrong on your informations, and this may lead to the closure of your account for the occurrence of side so please follow the link below and update your informations, and we thank you for your understanding the problem and we apologize for the inconvenience. děkuji za zprávu

Odpovědi na otázku

Tzv. phishing. Do češtiny bych to přeložil asi jako "past na blbce"

Mizí ti peníze z účtu? Pokud nemáš nastavený trvalý příkaz nebo tak něco, tak se obrať na svou banku, ať to prošteří. Tady nemáme přístup k tvému účtu a neřekneme ti, cos udělal. Ten zbytek s tím nesouvisí a bylo by docela dobré, kdybys napsal, co za účet myslíš.

Jo moment, předtím jsem tě trochu nepochopil. Tak to jsi asi naletěl - pokud si zadal nějaké informace (heslo) na stránce, která měla odkaz v té zprávě, tak jsi se stal (hloupou) obětí tzv. phishingu. Ten odkaz nevedl na stránky tvé banky ale někam do pryč na podvodnou stránku. A adresa v prohlížeči se dá částečně schovat. Poznáš to podle certifikátu, ale to je na tebe asi trochu moc.

Tak to gratuluji, vyhráváš titul "hlupák roku"... :)

Dobrej pokus o trolling Pokud to náhodou myslíte vážně tak by asi bylo dobré se obrátit o toho kdo Vám ten účet poskytuje.

Nejspíš se jedná o PayPal účet, že? Už oslovení na začátku toho phishingu "Dear customer, … " hovoří za vše, je to jasný podvod!Pokud se totiž jedná o pravý e-mail, tak VŽDY oslovují tvým pravým jménem a příjmením.Tzn. poskytnul jsi hackerům tvoje přihlašovací údaje a teď Ti někdo luxuje konto, v US$. Není nic jednoduššího, než si urychleně změnit přihlašovací údaje, možná bude nutné i zablokovat platební kartu, pokud byla s PP účtem spárována a mohli se dostat k jejím údajům.

Jo jo, taky mi to od PayPalu přišlo, že to chtělo aktualizovat údaje. Problém je v tom, že žádný účet u PayPal nemám

Nápodobně, to mne chodí každou chvíli. A aktualizovat účet na FB (který taky nemám). Ale že na to ještě někdo skočí...