» Poradna » Notebooky

Aktualizace ovladače GPU

Ahoj, mám notebook s ryzen 5500U, když si nainstalluju ovladač grafiky, tak vše funguje, jak má, akorát windows mi pořád cpe aktualizaci toho ovladače na nějakou jeho verzi, takže potom nemůžu otevřít ovládací panel radeonu (nesedí verze ovladače s verzí radeon software). Je nějaká možnost, jak tuhle aktualizaci ve windows zakázat?Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

To jsem našel a tak jsem to udělal, už se to konečně neaktualizuje, ale jakmile to budu chtít manuálně aktualizovat, tak to budu muset na tu chvilku zase vypínat a potom zapínat.

No já to zakázané nemám a nainstaluji ovladače a hotovo.Ale je fakt,že potom mě systém Windows update je nabízí ve volitelných,ale to mě nevadí prostě to ignoruji.

Osobně bych to spíše aktualizoval celé. Zkusil bych si stáhnou ovladač od AMD a nahrál ten. Ten bude nejaktuálnější.

Ten nahraju a windows mi tam stejně zase vrazí nějakou jejich starou verzi.

Nevrazí. V životě jsem neviděl, aby tam OS cpal starou verzi, když máš vyšší. Opravdu staženo odtud?https://www.amd.com/en/support/apu/amd-ryzen-...

Ano, nejsem idiot, mám přesně tu optional verzi a pokaždé mi tam windows hodí nějakou jinou, takže musím instalovat tuhle staženou, protože jinak nezapnu ovládací panel toho radeonu.

Optional verze je "optional". WHQL, tedy certifikovaná, je ta druhá.A jakou verzi ten WU stahuje? A na stránkách NB pro tento konkrétní model je jaká verze?PS: OS je aktuální a čistý, nebo to je předinstalované cosi plné bloatwaru? Kdy to začalo? NB je nový, nebo se už nějakou dobu používá?NB má jen tuhle integrovanou grafiku, nebo i dedikovavou?

I když jsem instaloval tu druhou, tak to stejně instalovalo něco svého, notebook byl kupován bez OS, takže má čistou instalaci, aktuálně tam běží beta Windows 11, ale problém byl i u windows 10, dělá to od začátku, co ho mám, takže to bude tak měsíc, ale až teď jsem se dokopal k tomu, to nějak řešit. A má pouze tuhle integrovanou, jedná se o ideapad 5. Jinak doplním, s tím driverem, který mi hází windows, když zapnu CSGO, kde mám nastavené menší rozlišení než FULLHD, tak se to nehodí přes celou obrazovku, ale ořeže se to do levého rohu obrazovky, s tím ovladačem od AMD to funguje normálně.

Win11 je jen beta (spíš alfa), takže nevím, proč ho na PC vůbec mít.A jakou verzi ovladače to instaluje? Co na stránkách výrobce NB? Zadej seriové číslo na stránkách Lenova a vypadnou ti všechny potřebné ovladače. Jakou verzi tam mají oni? Nemají upravený ovladač?

použít ovladač ze stránek výrobce zařízení. Může to být nějak upravené a taky nejspíš je. Jinačí HW ID či tak. Pak uvidíš jestli ti to bude nabízet aktualizace z WU

nainštalujte Radeon SW a nastavte aktualizáciu na odporúčané+voliteľné, urobte upgrade a potom to zmizne. Totiž v prípade WHQL = odporúčané si tam Windows dáva svoje ovládače...