» Poradna » Notebooky

Aktualizace na w10

Dobrý den, včera večer se mi spustila na notebooku (Lenovo G580 - win 7) aktualizace na windows 10 (bez jakéhokoliv povolení či potvrzení upgradu) smířil jsem se tedy s tím že přejdu na win 10 a nechal přes noc aktualizovat, ráno po cca 12h byl notebook ve stavu, kdy se začne spouštět win 10 (černá obrazovka, uprostřed logo win 10 a pod ním ikonka načítání) po cca půl minutě se notebook vypne a začne znovu zapínat (logo win 10...) a takhle pořád dokola... Nevíte někdo co s tím? :)

Odpovědi na otázku

1) Obnov W7 ze zálohy nebo z bodu obnovy.2) V nastavení WU zakaž automatiku.3) Zakaž v politikách downgrade na W10 dle FAQ.Nebo přímo z registru, pokud bezpečně zvládáš regedit:[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]"DisableOSUpgrade"=dword:00000001[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx]"DisableGwx"=dword:00000001

Mohl by jsi podrobněji napsat, jak provedu obnovu w7, když se nedostanu do windows, jen do nastavení (při zapínání F2), v sekci BOOT jsou pak na výběr Internal HDD, SATA ODD a NETWORK BOOT. Btw, předpokládám že s nezálohovanýma datama se můžu rozloučit že?

Standardní postup:boot ze záchranného média, vytvořeného ve W7.Nezálohované dokumenty prakticky neexistují.Pokud jsi ovšem ještě nezačal s obnovou OS, můžeš napravit své fatální chyby a Knihovny ještě dodatečně zálohovat, dokonce dvěma způsoby:a/ boot z libovolného média;b/ po připojení HDD do jiného PC.

Až na pár fotek tam žádné důležité data nejsou, ale narazil jsem na další problém, když v BIOSu v BOOT manageru zapnu bootování, počítač se znovu přepne na obrazovku s načítáním w10.

Doneste to do servisu a dál se netrapte.

Rychle, rychle, aktualizuj na Windows 10 okamžitě a využij jedinečné akce upgrade zdarma, za dva měsíce a něco už to nepude!!!

Možná by stačilo v biosu vypnout secure boot a případně HDD přepnout z AHCI na IDE.