» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktualizace Duben 2017 Windows 7

Zdravím,tak je tady duben a s ním i aktualizace Windows 7 .Snad vše uvedu správně, takže skrýt kumulativní rollup KB4015549 (160,1 MB) .NET Framework KB4014981 (68 MB) nainstalovat.A poté stáhnout z katalogu http://www.catalog.update.microsoft.com/ pouze bezpečnostní rollup KB4015546 (37,5 MB)a IE11 KB4014661 (52,5 MB) . Poté nainstalovat a hotovo.Je to takto správně?

Odpovědi na otázku

Až na ten framework....Už i tam MS bohužel cpe různé "nekalosti". Takže KB4014981 skrýt a místo něho nainstalovatframework security only KB4014985http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspxA aby to nebylo tak jednoduché, tento update se skládá ze čtyř samostatných částí....

Díky za připomenutí, tyjo, už aby si člověk dával pozor úplně na všechno. To už rovnou může Microsoft vydat speciální verzi Windows Update security only než to takhle hledat a stahovat ručně .

Ale který z nich stáhnout http://s20.postimg.org/ckw7bcr59/screenshot_326.png ?

No všechny přece....

Ok takže tento NET Framework rollup je ještě rozdělen do těchto 4 malých aktualizací? A instalovat se musí asi v pořadí jak je to na webu uvedené?

Tobě to dnes nějak nemyslí...Ano, a rozdělené je to z toho důvodu, že je to vyseparované z té kumulativní FWork záplaty a MS byl už líný to zapakovat do jednoho balíčku....

To mi došlo, ale 3 z nich jsou klasické instalátory a jedna se tváří jako instalační balíček aktualizace.

Tak se mi podařilo z NET Frameworku nainstalovat pouze KB4014558 a KB4014573 , zbytek hlásí že je buď nekompatibilní nebo blokovaný.

Mě to šlo všechno, mam na to dávku. V jakém pořadí se to instalovalo jsem nesledoval....

No jo, ale jeho cílem je používání W7 co nejvíc zkomplikovat, né ulehčit.....Navíc podle poslední statistiky sedmičky dokonce povyrostly, což musí MS neskutečně iritovat, takž se určitě můžeme těšit na další klacky pod nohy - zkrátka "furt ve střehu"

Tak to tu s vámi budeme muset ještě ty tři roky vydržet...

Déle, pane kolego, déle. Za 3 roky po W10 pes neštěkne, zatímco W7 ještě budou na compech. Ostatně ještě sem tam nějaké WXP. Podívej se na W8, W8.1, ty už nikoho nezajímají. Dlaždice se příliš neuchytly.

A jak si přišel na to, že tohle fórum je jen pro uživatele Win 10 ? Založ si vlastní fórum pro superinteligentní uživatele Win 10 a nám, ubožákum s Win 7, se vůbec neozývej. Propagaci Win 10 si snad Nutella udělá sám, tvoji propagaci tady nepotřebujem.

No, když tě baví každej půlrok přeinstalovávat kvůli novému buildu, tak pažalsta.Ještě 3 roky a 6 novejch instalací, a pak ti to možná dojde ...

Máš pravdu, ta nekalost je GWX.exe, zrovna jsem ji mazal v regeditu.

jsem myslel, že s touhle prasárnou už přestali

A jak je to aktualizací Net Frameworku pro Windows 8.1?Je to to samé i s KB4014983? Vím, že je to zase dělené na 4 díly. Třeba KB4014550 - hlási, že aktualizace není pro Váš počítač.Děkuji

fakt si nekdy rikam, co dovedou nekteri lide vymyslet za blaboly... vis vubec co je to "framework"?

Aktualizace W7 mi už fungují automaticky bez problémů.

Fungují už snad 3 měsíce, tohle je z důvodu skryté telemetrie, kterou Microsoft cpe do kumulativních aktualizací .

Osobně na telemetrii hážu bobek.. Automaticky potvrzuju všechny aktualizace WU . Proč si dnes lámat hlavu separací všech aktualizací..??? Win 10 se mi do pc už nenacpou, tak není co řešit.. Ať si MS šmíruje jak je libo.. Celý to posraný vedení MS mi může tak akorát políbit pr.del..

Ono to tolik práce není, skrýt 2 updaty a stáhnout a nainstalovat 2 jiné. Jednou za měsíc..Ale pokud na to házíš bobek, pak se nediv až na tebe jednoho dne kolem páté ráno zazvoní muži v černých kožených pláštích.....

..nestrááááááááááááááááááááš.. No tak už mě konečně zašijou, no.. V base jsem ještě nebyl.. a člověk by prý měl v životě zkusit všechno.. Asi budu mušet zbít nějakýho šéfa.. Už mě kreténi vážně dost serou..On je dnes šéf kdejakej pablb.. a konečně mě zavřou..

V dnešním Microsoftu bych se ničemu nedivil, kdyby Nutella ušil na někoho takovou boudu. A ještě by ti dal do ruky flashku s desítkama zcela zdarma ne ?

Nutella ...

Tahle Nutella? https://youtu.be/Nra00hgRzcY

jo, tuhle mu tu někdo říkal "Santa Nutella"

No jestli máš 4% orientaci, tak se ti v krimu bude líbit

a pokud se smířím s tím, že tam ten bordel nainstaluju - jde to nějak jednoduše "vykastrovat" ala ShutUp10?

Sedmičkári majú bobky z basy lebo "telemetria" ich nabonzuje. Zlatý rýchly, bezpečný, stabilný, úsporný OS W10, systém, ktorý nemá chyby ani obdoby pri svojich kvalitách.

Takže ještě jednou po stomilinkráté! Neřeším šmírování, ale především zátěž na hardware. Stačilo mi to co jsem mohl na vlastní oči spatřit ve Windows 10. A jestli tohle cpou i do sedmiček a osmjedniček, tak to potěš koště.

Ona i reklama, zvláště tady na živě je pěkná zátěž na HW....

Pri mojom recipročnom HW dokážem posúdiť nielen HW a systémové nároky v prípade multiboot Windows, kde W10 jednoznačne vedie a vyhráva na celej čiare pred sedmou, a nielen to, desina je v každom ohľade úspornejšia aj na miesto na systémovom oddiele oproti naboptnanej sedme, ktorej sa ani po okresaní cestou NTLite nevyrovná. Desina je o triedu vyššie nad zdochnutou sedmou. Dá sa o.i. desina nádherne a poslušne tuniť, opravovať, cestou ladičky PowerShell.

Takže ještě jednou a po stomilionkráté. I ve Win 10 si můžeš co chceš neinstalovat, odinstalovat nebo zakázat. Takže nechápu, proč něco takového řešíš u mrtvých Win 7 a nechceš to řešit u Win 10.Klidně se může použít O&O ShutUp10.Pokud nestačí, klidně můžeš vyházet rovnou z instalačky metro aplikace, defendera, cortanu, search2, telemetrii a milion dalších věcí a Win 10 ti poběží rychle i na tom tvém mrtvém železe.A nechápu co máš za mrtvé železo, když na mém 7 let starém i ve své době low end pc běží Win 10 bězvadně.

mi teda na W10 víc lezlo na nervy to hnusné GUI, všechny ty cloud debility, co nepoužívám a taky to, že updaty vesele mažou nastavení a občas i nástroje. A pokud je pravda, že po Creators Update zmiznul nástroj nastavení velikosti písma, tak jsou to fakt k*koti.

Kolik ti platí MS za propagaci W10 ?

tolik práce na muzeálním OS ?Ikdyž proti gustu.. - někteří mají za hobby se neustále hrabat ve starých věcech a přináší jim to uspokojení

Tak proč to vytahuješ ze skříně?

Říká se jim myslím nekrofilové a ty se svým Win 8.1 patříš mezi ně.

Jo a zapomněl jsem na Firefox 52, to už je taky mrtvolka.

W8.1 je střed mezi neustále zabugovaným W10 a přestárlým a choulostivým W7.Add FF - novější než 52.1.0 není (esr). Ani ten Firefox už není co byl, často má problém přehrát video které dá i zastaralý IE 11, úpadek je znát. Používám už jen ze setrvačnosti...

Ja mám pre zmenu FF 53 - a zatiaľ mi prehrá všetko.... Ovšem - musím sa priznať - FF52 som si upravil, pretože NPAPI už nepodporovala (to s tie výmysly niektorých prevádzkovateľov webov, že pchajú rôzne flash videá a niektorí dokonca i ten Silverlight - čo je prakticky tiež flash), ale v nastaveniach configu FF sa to povolilo.A nastavenia sa preniesli i do FF53....

tolik prace ani ne 7 a 8.1 se stale pouzivaji z ruznych duvodu

Je to pasé. Všechno je marné a všechno je ztraceno. Jak „pouze bezpečnostní“, tak kumulativní aktualizace obsahují detekci procesoru a následnou nabídku upgradu na Windows 10.

hurá

https://support.microsoft.com/en-us/help/4015547https://support.microsoft.com/en-us/help/4009469Enabled detection of processor generation and hardware support when PC tries to scan or download updates through Windows Update.https://kbdevstorage1.blob.core.windows.net/asset-blobs/4016241_en_5Unsupported hardwareYour PC uses a processor that is designed for the latest version of Windows. Because the processor is not supported together with the Windows version that you are currently using, your system will miss important security updates.

Hele, tak je na to hotfix - stáhne ze serveru Microsoftu, upraví obsah a aninstaluje update. https://github.com/zeffy/kb4012218-19

No tak ono je stejně jenom otázka času, kdy se objeví hotfix jak "obejít" tu MS kontrólu HW...

Však ho odkazuju

Tím samozř. nemyslím úpravu balíku update, jak je popsáno v odkaze výše, ale změnu např. v registry aby se mašina "jevila jako se starším cpu"....

Taková úprava spíše odpovídá prodeji fejkových GTX 460 hlásících se jako GTX 750 Ti nebo třeba prvním crackům Windows Vista/7, které před bootováním zaváděly SLIC.

znamená to, že když to budu používat ve virtuálce (Vbox), tak bude problém taky? Jako že to bude dělat problém s W7?

V inštalačke je telemetria

Hele, frajere, to je dyskryminace ty dylyno! Tvoje KMS Seco pro Office 2016 nefunguje ve Windows 7. Budu tam muset nainstalovat Open Office.

Hahaha. Tož jako ono by to fungovat mohlo, stačilo by do toho cmd scriptu přidat pár řádků (asi tak dva ). Ale to si každej milovník vykopávek může udělat sám. Já se o vykopávky nezajímám.

Mimoto v tom origo balíčku se zdrojákem je binárka s původním cmd a ten funguje myslím i na win 7 ty dylyno.

To je alibismus!

to je docela mazec, jakpak to asi vypadá v praxi při nové instalaci 8.1, to se jako po prvním hledání aktualizací odmítne cokoliv nainstalovat?

Nainstaluje to asi dvě nebo tři aktualizace (IE, klient Windows Update, nástroj pro odstranění škodlivého softwaru, driver kernel...) pak to stáhne kumulačku... a pokud máš Ryzen nebo Kaby Lake, tak finuto.(je to čistě moje představa, která nebude vzdálená od pravdy)btw: Asus Z170-A umí vypnout Intel Speed Shift, takže technicky nic nebrání kompatibilitě Kaby Lake a Windows 7. Čímž ovšem toto sebemrskačství, fungovat s novým hardwarem na 10 let starém systému, nechápu

to já taky ne. Ale tady jde o bezprecentní novum takhle to brutálně zaříznout. A že se tohohle odváží na i stále podporovaných osmičkách je víc než drzé

Já nemám Kaby Lake ani Ryzen na Windows 8.1.Ptal jsem se proto, jestli v KB4014983 je taky telemetrie?

Být by tam neměla.

Ja budem so sedmičkami robiť MS trošku zle. Keby ponúkli niečo lepšie, tak by nemuseli takto sprosto nútiť k upgradu. Počkáme, kým tam dorobia to premenované Aero a snáď už z tých dlaždíc sa preliečia v ďalšom update.

Ať jdou s aerem do zadele!

mno, Aero by to být nemuselo, ale např. ohraničení oken + možnost custom barvy pozadí panelů nástrojů a oken by byla fajn. Už jsem zažil víc lidí, co nadávalo, že jim okna bez okrajů splývají. A samozřejmě nechat uživateli to nastavení písem.

Čo mám robiť??? V tej inštalačke, ktorá povoľuje nové procesory je telemetria

Oni upravili instalační ISO na TechBench? Mám toto ISO stažené 12.1.2016 a byl tam pouze přidán SP1.