» Poradna » Programy

Aktualizace biosu

Dobrý den, při spuštění mého staršího PC mi to píše, že procesor neběží na plný výkon a BIOS update recommended. Rád bych updatoval BIOS, ale vůbec nevím jak.Navíc nechápu, proč mám základní desku ASUS a BIOS american megatrends. Záklaní desku mám ASUS P5QLD PRO. BIOS American Megatrends Inc. verze 0601Předem díky za všechny rady.

Odpovědi na otázku

0601 je poslední vydaný BIOS.

A proč mi to teda píše, že mám aktualizovat bios?

A kde to píše?

No pri zapnutí PC mi to píše. Hned při spouštění. Myslel sem že je to i jedna ze závad, proč mi PC vypíná obrazovku a píše ovladač zobrazení amd přestal pracovat a byl obnoven. Ale to už asi patří pod jiné téma. Každopádně děkuju moc za odpověď.

Jaký tam máš procesor? Neumřela ti náhodou baterka?

Mimochodem, ta deska se prodávala také jako Asus P5Q SE/R (samozřejmě po osazení P45). Kdysi jsem do ní dával Xeon E5430 a měla problémy s pamětí, protože ne všechny 2GB moduly vzala, ale nakonec jsem v ní rozjel 8 GB RAM. Docela problematický kousek.

Stejná zkušenost s 1x 2GB RAM. CPU E1200.

Nejsem si jistý, zda to byl tento prodejce, ale tyhle konkrétní použité modely v ní fungovaly: https://tinyurl.com/y2gcxjo8Jinak jsem tam neúspěšně zkoušel 4x 2 GB Adata, Corsair, Patriot, Zeppelin - bez úspěchu.

Tento mb byl zajímavý tím, že se při POSTu zastavil na hlášce o paměti, prostě se to odkleplo a bootoval dál. Časem tam přišly 4GB a W7, nakonec E8600 a W7/Ubuntu. Jakmile nabootoval, tak běžel bez problémů. Už ani nevím, jestli ta hláška zmizela či ne, přílišný automatizmus.

baterku musím vyzkoušet no, ale procesor mám tento https://i.imgur.com/wfcH8dc.png

Baterku zkoušet nemusíš. Kdo ti tam ten procesor dával a kdo ti počítač skládal? Protože pro správné fungování je třeba vložit do BIOSu potřebné mikrokódy.Je to stepping C0 nebo E0? Řekne ti to například HWInfo64.

PC mi skládal bratranec. Mělo by to být C0 podle všeho. https://imgur.com/a/TDw0yaC

Dneska navečer nebo během zítřka ti vyrobím aktualizovaný BIOS. Zkoušel dávat do desky více pamětí?

super, Děkuju moc. Měl jsem klasicky 4gb ram a 64bit operační systém, ale 1 z nich vlivem času přestala fungovat, tak jsem tam nechal 3GB a system preinstaloval na 32bit, protože už jsem si řekl, že nebudu investovat do starého a koupím časem lepší celý PC.

BIOS pro desku Asus P5QLD PRO je hotov, archiv ke stažení zde:https://uloz.to/!EoYBeqJBt9wH/asus-p5qld-pro-bios-v0601-with-lga771-cpu-support-xeon-slic-7zzkráceně:https://tinyurl.com/y3nboucaArchiv obsahuje následující BIOSy:- původní- s přidanou podporou procesorů pro LGA771- s přidanou podporou procesorů pro LGA771 + Asus SLICPřed aktualizací zruš přetaktování a ověř Memtestem, zda máš v pořádku paměti, aby ti to náhodou nepadlo během aktualizace. https://www.memtest86.com/download.htm

Zdravím, díky moc, ale jak jsem psal na začátku tak o tom vím prd. Jak mam zrusit pretaktování a následně PC aktualizovat? Asi přes flashku ne?

Buď jumperem na desce nebo load defaults přímo v BIOSu. Nejlepší bude, když na to bude dohlížet někdo, kdo tomu rozumí, nebo to skládal.