Aktualizace biosu Factory reset ?

ČauPokud aktualizuji BIOS přijdu po aktualizaci o veškeré parametry které mám v biosu nastaveny ? Například přetaktování CPU nastavení ventilátoru atd ?Díky

Odpovědi na otázku

Ano, při aktualizaci by se měl nový bios nahrát opět v základním nastavení od výrobce.

Řekl bych, že je to případ od případu, lze udělat i zálohu nastavení. Ale někdy je výslovně uvedeno, že starší zálohu nelze použít nebo že je reset nutný.

Ne vždy nutně, pokud je aktualizace jen malá, může být nastavení zachováno celé nebo z části. Nicméně i tak je každopádně více než rozumné natáhnout defaultní nastavení, protože nový BIOS může některé věci řešit trochu jinak a konfigurační data z předchozí verze nemusí přesně sedět k nové verzi. Takže pokud tam máš nastavené nějaké složitější věci, tak si je opiš na papír a v nové verzi BIOSu to nastav znovu. Kdyby aktualizace prošla bez resetu nastavení, tak se můžeš dočkat různých nespecifikovatelných problémů.

Předpokldádej ten horší scénář, že jo.

Zeptám se jinak V novějším Biosu je změněno pouze totoDescription- Improved AMD VGA compatibility.- Update VBIOS & GOP Driver.- Improved memory compatibility.- Support PSC B-die DDR3 Memory- Hide item "IGD Multi-Monitor" when "Initiate Graphic Adapter" set to IGD.Název základní desky MSI Z87 MPOWER MAXVyplatí se to aktualizovat ? PC už mám cca 5 let

Když tě to netrápilo ty 4 roky, co je BIOS na světě, proč by tě to mělo trápit teď?

Tak šlo mi o to jestli jedna z těchto funkcí není například pro něco důležitá- Improved AMD VGA compatibility.- Update VBIOS & GOP Driver.- Improved memory compatibility.- Support PSC B-die DDR3 Memory- Hide item "IGD Multi-Monitor" when "Initiate Graphic Adapter" set to IGD.

Nejspíš ne, resp. když nemáš problém, tak ne.