» Poradna » Mobily

Aktualizace Androidu

Dobrý den.Mám Lenovo A6000 asi 2 měsíce.Nechce se mi aktualizovat Android na Lollipop.Pritom podle stránek výrobce už od zari se A6000 má aktualizovat.Kamarádka si koupila ten samy telefon před týdnem a už se ji z aktualizoval.Můžete mi poradit.

Odpovědi na otázku

Jestli je skutečně k dispozici aktualizace na Lollipop a OTA nefunguje, tak to flashni sám.

sqela odpoved, vies ju trochu rozsirit? napr. vlozit tebou overene stranky, ktore vysvetlia proces samoflashnutia, nebodaj poskytnu navod krok za krokom?vcera som povolil zaktualizovat na najnovsi SW alebo FW, ktory sa mi v telefone sam ponukol (uz 2. alebo 3. aktualizacia, dyteraz vzdy zbehla bez problemov) a telefon ostane vysiet na "uvodnej" obrazovke "lenovo do it", ci co to tam je a ja si mozem piskat.necakal som, ze oficialna aktualizacia mi odpise telefon

Nastavení -> Aktualizace softwaru -> Aktualizovat. jestli tohle ti nejde tak jedině musíš ty sám podle nějakých návodů(např. na yt).https://www.youtube.com/watch

xda-developers.com

Sám to nefleshnu..to neumím..zkoušel jsem i tovární nastavení a nic..

tak som skusil standardny postup Q&A na http://emea-helpdesk.lenovo.com/sk/sk/, ale horsie ako NULA bodov!na koniec pomohla stranka http://cyber-hotspot.blogspot.my/2015/11/latest-original-s... ked som dal archiv Kraft-A6000_S058_151030_L2L_WC97.zip na kartu, tak som dostal nejaku chybu, ale ked som archive rozbalil a nechal updateovat zo suboru System.zip, tak to preslo.do recovery konzoli som sa dostal podrzanim POWER a VOLUME-UP (napr. http://www.hardreset.info/devices/lenovo/lenovo-a60... , v bode 3 zvolis "recovery", ale v 4 uz som dal poslednu moznost "apply update from sdcard").

este som zabudol vlozit tu odbornu komunikaciu, lebo na ich HelpDesku sa nic neukazalo (do teraz).==>odpoved zo 4.12.2015Vážený odosielateľ, vaša otázka bola zodpovedaná.Otázka: dobry den, odpoved sa mi vratila ako nedorucitelna, na web-e moj dotaz nevidim zverejneny, tak vam odpoved zadavam ako dalsi dotaz.ako som pisal chcem sa vyhnut strate dat, tak si factory reset chcem nechat ako UPLNE POSLEDNU MOZNOST.v telefone som nemal SD kartu, vsetky data su vo vnutornej pamäti telefonu.po pripojeni telefonu k PC, sa po nainstalovani ovladacov, prida medzi jednotky pocitaca jednotka CD-ROM, ktora nejde otvorit (hlasi vlozte disk do jednotky) a nic viacej, takze sa neviem dostat k povodnym datam.1) viete mi poradit nejaku alternativnu metodu ako odzalohovat data z internej pamäte?2) je vasa odpoved naozaj jedina moznost?predpokladam, ze tych 144 MB bola len nejaka "prirastkova aktualizacia".urcite mi viete poslat link na subor s uplnou aktualizaciou, ktoru by som umiestnil na microSD kartu a z nej nechal cez recovery consolu nainstalovat, nerozbehol by sa tym telefon?tesim sa na odpoved a ostavam s pozdravom.PS: na strankach http://shop.lenovo.com/sk/cs/legal/ sa stale nezobrazuje ziadny obsah.=========================== Konverzácia poslaná ďalejPredmet: Lenovo - Odpověď ------------------------ Od: Dátum: 22. novembra 2015, 12:32 Komu: xxx@gmail.com Dobrý den, váš dotaz byl právě zodpovězen: Dotaz: dobry den, minuly piatok 13.11.2015 alebo sobotu 14.11.2015 som povolil nainstalovat aktualizaciu FW alebo OS, nepamätam si uz presne (pred tym uz 2 alebo 3 krat takato podobna aktualizacia skoncila uspesna), len viem ze mala okolo 144 MB a po restartovani telefonu (A6000 dual SIM) telefon ostane na obrazovke s napisom "lenovo Ukázat celý příspěvek