» Poradna » Mobily

Aktivní sledování mobilu v terénu

Zdravím přátelé,potřeboval bych zjistit, zda existuje nějaký spolehlivá apka pro Android, která by v reálném čase dokázala via internet v mobilu posílat přes GPS pozici mobilu, který by se zobrazoval na mapě v PC prohlížeči.Vím, že existují různý family..něco - ale to z diskuzí prý není zcela 100% (některé se po nějaké době deaktivují, nebo zasílají údaje zpožděně...atd)Potřebuji to pro již těžko pohybujícího-se člena rodiny, abych sledoval zda se někde nezatoulal, když nebudu zrovna v dosahu...Ideální by byla taková apka, kde by se dalo nastavit "časové opakování" relace via GPS. Samozřejmostí je pak login do webového rozhraní Díky za podnětné náměty.W

Odpovědi na otázku

mno, třeba přes Cerberus (má webové rozhraní) si můžeš polohu kdykoliv vyžádat - telefon snad ani nemusí být online - si to na dálku zapneš, nebo snad i přes SMS.Ale:1) realtime nonstop GPS + data budou žrát baterku jako prase a v interiéru je ti GPS stejně na nic2) pokud není daná osoba zbavena svéprávnosti, může být takové sledování v rozporu s nějakým zákonem

Na to nepotřebuješ vůbec nic, jen se přihlásit příslušným Google účtem a přes market si zobrazit aktuální polohu příslušného mobilu. Snad jen poprvé je třeba v mobilu povolit přístup k poloze. To je standardní funkce androidu, stejně jako vzdálené uzamčení, smazání nebo prozvánění.