» Poradna » Programy

Aktivační kód avast

Dobrý den , chtěl bych poprosit o radu. Mám notebook který sem musel dát do servisu, kde mimo opravy mi i nainstalovali Win 10 , ale pro mě neznalce nastal problém , měl jsem tam nainstalovaný avast a zaplacený na rok licenci. Problém je ten , že jsem si nikam nenapsal licenční kód a zapomněl přihlašovací údaje do avast osobního účtu. Můžete někdo poradit co dělat nebo kam se obrátit ? Nikde jsem nenašel nějaký telefon na avast kam se obrátit , jen na internet ale nemají on-line poradnu. Prosím o radu kde napíšete co a jak , nejsem zrovna odborník na počítače a věci s tím spojené. Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Považuj nedostupnost kódu za bonus. Něco tak zbytečného ti v PC chybět nebude. W10 mají svoji běžnou ochranu,lepší než nějaký Avast. PS ty jsi fakt dal prachy za Avast ?

Fakt jsem dal ty prachy no , takže nepotřebuji avast ? Win 10 mají něco jako antivir ?

Jistě, Windows defender bez problémů na běžné použití stačí a není tak otravný jako Avast.

Ještě jsem zapomněl připsat , že mám jen potvrzenou emailovou objednávku od avastu o zaplacení.

Zapomeň na Avast, Dobře ti tak tady poradí určitě i někdo další.

Když už musíš mít avast, tak mají dokonce i jakousi podporu. https://support.avast.com/cs-czJestli máš potvrzení o zaplacení s nějakými informacemi o objednávce, měli by být schopní ti pomoci a poslat kód znovu. Případně se můžeš zeptat na jejich fóru, https://forum.avast.com/index.phpale odtamtud tě stejně nejspíš odkážou na podporu.

Tak opravdu nepotřebuji žádný dodatečný antivir , pokud mám Win 10 ?

Ne. V současnosti jsou jiné způsoby napadnutí PC. Je to většinou Malware,který se "chytá" občasným projetím PC programem Malware Bytes,nebo on-line scannerem od Esetu. Opravdu Avast má svoje léta za sebou. Ta integrovaná ochrana ve Windows 10 taky něco chytne.

kde hledat aktivační kod

Takhle, ano Windows 10 v sobě mají zabudovaný antivir jménem Windows Defenfer. Který ale, z různých testů co jsem viděl a co jsem si tak prováděl, toho zase tolik nezachytí nebo na možná rizika programu neupozorní. Takže pokud máte licenci na rok, respektive jste si ji už zaplatil, tak to zkuste někde vyřešit, sám nevím kde, možná má avast facebook. Pan host pravděpodobně používal verzi avastu s názvem free že je tak nespokojený, ale já se nedivím, ony ty free verze nejsou tak dobré. Respektive jsou hodně odlišné a ořezané od verze PRO.Ano je pravda že to zpomaluje počítač, ale to dává docela smysl, když je v nějakém programu milion různých složek, souborů a podsložek, tak je musí antivir všechny prověřit, jestli vás má ochránit. Na takovéto bázi funguje celý pc. Ten také musí počítat miliony číslic, aby vám mohl zobrazit nějaký výsledek v podobě například fotky apod.Ale co vám mohu poradit nejvíce, je to, abyste používal vlastní hlavu. Programy a ovladače stahovat jen z oficiálních stránek vývojářů a ne z nějaké slunečnice, stahuj cz, uložto apod. filmy jsou něco jiného (ehm samozřejmě filmy které nejsou ukradené že ano :D ) Ve filmu máte hodně malou pravděpodobnost že bude nějaký virus, a i kdyby, tak ho snad zachytí i ten defender. A kdyby náhodo se stalo, že vám přeci jen něco napadne počítač, tak určitě patříte k těm lidem, kteří si dělají nějakou zálohu že ano :D Nebo máte alespoň nějaké fotky o které nechcete přijí,t vlivem vymazání virem nebo omylem, uložené na USB, externím disku, CD a nebo někde mimo PC. (CD už se snad ani nepoužívá)Takže používat vlastní hlavu při rozklikávání odkazů, stahování souborů, programů, navštevování stránek apod. a hlavně zálohovat zálohovat zálohovat.

To jsou bláboly jak noha...

Záleží, kdy kde a v jaké době to bylo, dál se mi ten výplod nechce číst. Defender je od verze 1803 W10 naprosto plnohodnotná antivirová ochrana, která po zapnutí v nastavení chrání i proti ransomware. Placené antiviry cpou do počítače jenom další bordel a mršej systém, což už Avast loni prokázal.

To je hustej blabol .... :D

vir ve filmu? jakože v MKV souboru? To jsem ještě neslyšel

Co si pamatuju, tak je zranitelnost WMV souborů, kde díky práci s odkazama na adresy v paměti podstrčíš WMP adresu pro stažení metadat, které se uloží do tempu a jsou spustitelné. Pak stačí WMV přejmenovat na třeba MKV, WMP sice vyhodí hlášku, že to nesedí, ale BFU to odklikne ...

A hypnóza by k oživení přihlaš. údajů nepomohla? Svého času při praktické studijní ukázce (MUDr. Varga) si zhypnotizovaní vzpomínali i nato, že rodiče některých kopulovali i v 2. trimestru.Ale opravdu musíš Avasta mít? Free AVG a Defender ve W10 se "netlučou".

Plno lidí do desítek cpe ty nesmyslné antiviry třetích stran,ano,navzájem se to s Defenderem tluče. Jenže takový bystrý uživatel řekne - ty desítky jsou na *ovno,je to pomalé. Ale Avast je špica. Našel vira v poště.

Navzájem se to netluče, externí antiviry si Defendera deaktivují.