» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktivace windows

Ahoj po vymene cpu mb a ram jsem nainstaloval windows ktery jsem mel svazan se svym uctem microsoft ale v nastaveni mi to pise ze windows neni aktivovan. nevi nekdo co s tim ?

Odpovědi na otázku

To má bejt pokus o trolling?

A co tu není trolling?

Protoze jsi mel OEM licenci = pevne svazana s hardwarem, na kterem to bylo aktivovano = neprenosna licence.Kazdy hardware je Microsoftem obodovan dle dulezitosti. Kdyz vymenis disk, pridas pamet a podobne nepodstatne zasahy, tak se vejdes do jakehosi koeficientu zmeny hardwaru dle toho bodovani.Ovsem zrovna procesor a zakladni deska ma nejvetsi index toho bodovani, takze jejich vymenou se nevejdes do limitu zmen pripustnych v licenci OEM = jakoby novej pocitac = neplatna licence.Takze bud si kup novou licenci a nebo muzes zkusit zavolat na helpline Microsoftu a tam jim povedet pohadku napr. o tom, ze ti chybou v el. siti vyhorel pocitac a ze jsi musel vymenit podstatnou cast hardwaru. Nadiskujes jim product key Windows a vedsinou nad tim mavnou rukou, licenci ti znovu zaktivuji a budes to moct dal pouzivat.

Digitální licence je s licencováním retail, ne oem, a to bez ohledu na to, jak byla licencována původní licence.Technicky ji přenášet lze díky svázanosti s účtem vrámci stejného druhu zařízení, například komopletně vyhodit pc a pořídit úplně nový úplně jiný pc.To tvé psaní je tedy naprostý nesmysl.Jen podle mě neprovedl daný postup pro přenos licence díky svázanosti s účtem, neprovádí se to totiž automaticky.

Přesně tak, jde to, stačí se podívat na stránky MS. Ještě by MS mohl zmínit, kolikrát může člověk provést výraznou změnu hardwaru. To MS zatím neupřesnil.

Kdyby ses tedy v průběhu instalace Win 10 přihlásil rovnou tím MS účtem, pak bys neměl problém.. Nejspíš ten účet nemáš..???Nainstaluj si tam Win 7, aktivuj pomocí DAZ Loader a proveď klasické upgrade na Win 10 pomocí MS Create Tools.. Po dokončení upgrade by měl být systém aktivovaný, takže poté můžeš provést čistou instalaci Windows 10 bez zadávání klíče v průběhu té čisté instalace. Po připojení k netu budeš mít systém automaticky aktivovaný.. do 31.12. 2017 máš ještě pár dní čas.. Pak už to zadarmo nepůjde, zřejmě - Takhle to do světa troubí Microsoft..

Mal som DAZ Loader a po mesiaci mi prišlo od operátora vo výpise upozornenie, že som sa pripájal na nejaké iracké a kuvajtské stránky

A jak víš, že za to mohl daz loader? Ukaž důkaz.Pokud jej nemáš, tak podle mě jsi spíš lamička, která si tam natahala malware a je tak blbá, že to svádí na něco jinýho...

Hmm.. Jo, je to možné.. Ovšem je taky možné, že jsi měl v systému ještě něco navíc, co způsobilo to, o čem píšeš.. DAZ Loader - toho se válí všude na netu mraky.. A je otázkou, která ta utilitka je použitelná a ze kterého zdroje je stažená..

Chceš čisťounký DAZ Loader..???Na uložto jich bude přehršle.. A věřím, že budou v pohodě použitelné..

https://forums.mydigitallife.net/threads/windows-loader-do... Na MDL dává odkazy samotný DAZ.A pokud by byl v DAZ loaderu nějaký malware tak za těch 8 let by si toho určitě někdo všimnul, zvláště pak na MDL, kde nechodí takové lamičky jako na zdejší poradnu.