» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktivace windows XP

Zdravím,Už jsem si několikrát instalovat Windows.. ale na jednom PC kde mam W XP jsem chtěl udělat formát a naistalovat XPčka znovu, normálně jsem napsal cd key oem ze štítku a proběhla instalace. Ale když jsem se měl přihlásit, vyskočila mi hláška, že je nutná aktivace. aktivace sem provedl ale pořád mi to u přihlášení vyskakuje, že je potřebná aktivace produktu. Když opětovně chci aktivovat tak už to nejde protože mi to zase píše, že již byla aktivace provedena uspěšně.Nevíte má to něco dočinění s licencí?

Odpovědi na otázku

Máš istotu, že si číslo neposkytol nikomu? Alebo neaktival si toto PK príliš veľa krát? Všeobecne sa radí "plechová huba". Prinajmenšom skús - ak nepomôže, pokúsime sa hľadať iné riešenie. Inak PK z OEM XP sa dá preniesť aj na iné PC ak je odstup aktivácie či ako sa to volá rok

Jakou instalačku jsi použil? Osobně jsem kdysi zažil cosi podobného když jsem použil KEY z verze "SP2a" a instalačku jen "SP2". Od té doby co používám instalačku "SP3", tak jsem na podobný problém nenarazil, přestože jsem XP instaloval více než 100x a KEY byl od všech různých SP verzí (i od původní verze bez SP).

to se nekdy stanemusis aktivovat pres telefon - jde to i pres mobil :)

Jak udělat telefonickou aktivaci: https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/950929

Někdy pomůže několikrát restartovat počítač a problémy s aktivací samy zmizí.

Zkus znova reinstalovat, pokud tam ještě nic nemáš

Nainstalovat XP SP3 s jakýmkoliv číslem, zakázat aktualizaci KB905474 - Genuine Advantage Notifications a je to vyřešeno navždy.

... nemáš náhodou 2 verzie Windows XP? Existovali verzie X-11 a X-14 a ak použiješ CK-key z X-11 pri inštalácii pomocou CD-čka X-14 (a naopak), vtedy požaduje aktiváciu WinXP už počas nedokončenej inštalácie. Mne sa raz podarilo (mám originál CD-čka s obidvomi verziami), že som omylom pri inštalácii prehodil CD a mal som presne taký problém ...