» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktivace Windows 10 z klíčem win8

Dobrý den chci se zeptat mám notebook HP a nanem Windows 8 a když nainstataluji Windows 10 můžu ho aktivovat klíčem z win8 ? Děkuji

Odpovědi na otázku

Ano, ale musíš mít stejnou edici, na kterou máš klíč, jen tak na okraj.

Ok takže nemusím dělat upgrade stačí čistá instalace a klíč co mám na notebooku ?

Hlavně ten klíč musíš zadat pri instalaci....

Pokud by byl klíč v biosu, nemusí zadávat nic, načte se sám.

Ano. Teda snad to ještě funguje, oficiálně byla ta akce bezplatného upgrade dávno ukončena. V případě problémů zkus aktivovat nějakou pomůcku pro slabozraké.

tusim ze telesne postihnuty ho maju nadalej zdarma cez upgrade ,zatial to nikto neoveruje

Microsoft to uvadza tak, ze pokial pouzivas Assistive Technologies alebo Ease of Access, vtedy mas stale upgrade zdarma. O zdravotnom stave pouzivatela Microsoft nepise.:)

To je ale pouze obecně rozšířená pověra. MS je totiž úplně jedno, zda to vůbec používáš a upgrade jde udělat stále i bez zapínání lupy a dalších pomůcek. To je jen oficiální verze, kterou tu (nevím proč) všichni neustále papouškují.Upgrade zdarma frčí stále. Jediná změna je, že to už není veřejně vyřváváno a že z PC zmizel ten otravný program, který na to upozorňoval a občas spustil upgrade bez tázání.

tak tak.. stačí do google zadat "windows 10 usnadnění", první odkaz, tlačítko upgrade a už se jede.

ted jsem se dival a ze spodu mam jenom nalepku windows 8 klič tam neni ja ho kupovat od pana a při nastavovani jsem žadny klič nezadaval aktivovalo se to když jsem se připojit na wifi

Bude se opět aktivovat na Win.10 samo.

Pokud chceš mít jistotu, tak si ve W8.1 ještě před instalací vygeneruj ticket. Tím to aktivuješ určitě:https://www.techbit.cz/2015/cista-instalace-wind... Mělo by to proběhnout bez problémů i bez toho, ale neuškodí, mít zadní vrátka. Pomocí ticketu jde totiž aktivovat skoro cokoliv.

stačí použít tohle https://www.microsoft.com/cs-cz/accessibility/windo... proč hledat složitější cesty ?

Ok jdu nato dám vědět :)