» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktivace Win10

Ahoj všem,před cca rokem jsem koupila starší počítač na inzerát. Byly tam Win7, které se bez problému aktualizovaly a byly aktivní. Po vyskočení upozornění, že v lednu 2020 skončí podpora jsem zadala přejít upgradem na Win10. Instalace proběhla v pořádku. Nyní tam mám Win10 Pro, Verze 1909 a u Aktivace je napsáno ,že je aktivovaný pomocí digitální licence. Jenže pak je tam i hláška s nějakou chybou 0x800705B4 - viz screen https://ibb.co/3rkH1z6. Aktualizace se zatím stáhly bez problému. Mám toto nějak řešit? Budu mít neaktivní Win10? ProductKey jsem si zjistila pomocí prográmku, když tam byly ještě Win7 - mám ho tam zkusit zadat? Děkuji za jakoukoliv radu, co s tím a jestli to nějak řešit a nebo mi Win10 poběží dále bez problému? JInak při instalaci to po mne žádný ProductKey nechtělo. Účet u Microsoftu jsem zatím nezakládala.

Odpovědi na otázku

Máš to aktivované a funguje to. Tak to zatím neřeš. Klíč od W7 si samozřejmě schovej a pokud by byl problém s aktivací, zkus ho použít.

Dobře. Díky za rychlou reakci. Jde mi o to, abych to nemusela pak řešit na poslední chvíli, třeba až po 14.lednu 2020, kdy už zřejmě těžko půjde přejít z Win7 na Win10 bezplatně. Jinak jsem se dívala ještě na pracovní notebook (Win10) a tam mám taky digitální licenci, ale bez té hlášky, o tom, že ProductKey nejde použít u této kopie Windows. Tak nevím no. Po jaké době bych asi tak zjistila, že je to nesprávně aktivováno a Microsoft mi začne omezovat systém?

Jen se neboj. Microsoft potřebuje každou ovečku na oholení (až přejde na předplacený operační systém), takže se svým přechodem budeš vítána kdykoliv.

mas nalepku na pc s instalacnym cislom windows? Aka verzia je pisana na tej nalepke? Ak nieje nalepka nalepena na bedni, mas to cislo odlozene mimo pocitaca? Nemas vobec cislo?

na bedně je napsáno na štítku: Win 8 Pro downgraded to Win 7 Pro. Jinak ProductKey jsem si ještě před upgradem na Win10 zjistila pomocí programu, takže ProductKey k Win7, co tam byly mám. Nevím, jestli ho teď tam zadat a nebo to nechat podepsané tou digitální licencí.(počítač byl zřejmě dříve firemní) Znepokojuje mi ta hláška.

to je hotovy pocitac? dell/lenovo/...nieco? Lebo oni nedavaju cisla. Ak mas skladany pocitac, tak na nalepke je aj cislo. Ak nieje cislo, tak to cislo je v biose a kludne sprav novu instalaciu, ked ta irituje ten vypis. Imho to bude nejaka chyba vo windowse, lebo mas to aktivovane, ale pise ze sa to neda aktivovat :) Ak ti vsetko funguje, neries, ak ta to ale trapi, cista instalacia, cislo si to zoberie samo z biosu.

je to HP. Zkusím tedy v tom Biosu to číslo najít. A případně udělat čistou instalaci.

cislo ty v biose nenajdes, instalator windows si ho najde ked spustis instalaciu. Ak by naaaaahodou nie (co sa stava) tak len zvolis "nemam cislo" a nasledne zvolis tvoju verziu home/profesional (to zas mas na nalepke ktora to je). Po instalacii automaticky prebehne aktivacia...

Pokud vím, tak velcí výrobci používali OA2.1 k aktivaci Win7 při výrobě PC. Tzn. je tam upravený BIOS a ve Win7 je certifikát výrobce. Přítomnost těchto dvou elementů způsobila, že se OS aktivoval tzv. offline. PK je na všech jeho produktech s Win7Pro stejný. Ten je ti k ničemu.

Dobrý den,zkuste se mrknout na https://support.microsoft.com/cs-cz/help/12435/windows-... https://support.microsoft.com/cs-cz/help/10738/windows-... nebo zdehttps://wmmania.cz/clanek/jak-ziskat-zdarma-... a to bod 1 - pochopil jsem, že to tak popisují všude na "internetu" - tzn. pomocí Media Creation Tool - ideální je si zalohovat data na flashdisk apod. a provést čistou instalaci win10 tam zadat kod ze štítku a pak si nahrát data do PC

Martine, děkuji. Přesně pomocí Media Creation Tool jsem prováděla upgrade. Čistou instalaci jsem nezkoušela. ProductKey mám pouze vytáhnutý z Win7 pomocí softwaru. Nevíte, jestli stále funguje i případně bod 2 - tedy pomocí asistenčních technologií? případně bod 3?

Pokud W7 byly OEM, což je pravděpodobné, je ten "vytažený" klíč naprd. Bylo by potřeba mít klíč, který byl na COA štítku (ten by bylo možné použít k nové aktivaci).Z OEM licence se po upgrade stane digitální licence na serveru MS (vázaná na "otisk" HW). Takže po přeinstalaci by aktivace měla proběhnout automaticky po Internetu. Jen je divná ta hláška o neplatném klíči. Zkus najít COA štítek a asi bych risknul "čistou" přeinstalaci.

Dobrý den,ad bod 2- pokud nejste tělesně apod. postižená tak bych to nepoužil (lhát se nemá ) ad bod 3 - je možno provést, ale jsou tam zmiňovaná úskalí - jste v podstatě takový tester, takže pokud při nějakém update windows apod. přijdete třeba o data, tak s tím musíte počítat

oprava chyby 0x800705B4 - Windows Update Error! mrkni sa sem:https://www.youtube.com/watch

Já jsem si na čistý pc instaloval win 10 bez produktového klíče, ale já jsem ho už měl na MICROSOFT ÚČTĚ, takže když máš MICROSOFT ÚČET tak by ti měl product key zůstat, ale nevím tak snad ti to půjde