» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktivace W8

Zdravím Dnes jsem obnovil notebook do továrního nastavení a neaktivuje se product key píše to že tento kód už používá jiný počítač přitom jsem neměnil žádný hardware díky za rady .Jara

Odpovědi na otázku

Tak jsem to aktivoval po telefonu ale zajímá mě proč to udělalo obnovoval jsem do továrního nastavení několikrát a vždy po připojení k internetu se to automaticky aktivovalo

pozri si kolko krat mozes aktivovat OEM cez internet, cize si si vlastne odpovedal sam: vycerpal si pocet aktivacii cez internet.

kde najdu počet aktivací přes internet.Stejně to nechápu proč je to omezené určitým počtem když jsem si to zaplatil a počítač jim stejně pošle informace o počítači a verzi oem na kterou byla vydána licence

Podminky zapujceni licence k Win urcuje poskytovatel (MS). Ty jsi povinen si je prostudovat a dodrzovat. V pripade nesouhlasu produkt vratit.

tým si teda pomôže ak vráti...

No dobře ale spíš bych očekával že mě to napíše překročil jste povolenou kvótu aktivací a ne že produkt key je již na jiném počítači. A teď ještě když bych to znovu obnovil tak zase aktivace po telefonu. No a proč jsem tolikrát obnovoval dvakrát jenom na zkoušku jak na to a zbytek třeba proto že mě některý program který jsem si stáhl přestal vyhovovat ale po odinstalaci tam stále něco zůstalo a než bych dlouho hledal jak se toho zbavit tak jednodušší a rychlejší bylo obnovení z recovery oddílu

Acronis BOOT cd-usb ta takychto trapeni zbavy ak si teraz snim urobiš zalohumam namysli vyslovene boot verziu

Ještě jsem na technetu objevill toto,jeto teda pro W7 Automatická aktivace systému Vám bude fungovat stále dokola a můžete ji provádět klidně 20x denně pokud neporušíte licenční podmínky.Zablokování této služby je provedeno jen v případě změny HW. Podle typu licence lze však s čistým svědomím, změnit část, nebo i celé PC. Blokace je pak závislá na rozsahu HW změn a limitních kritériích pro daný licenční program. Například u OEM licence nelze změnit základní desku. U plné, tzv. krabicové verze, lze provést výměnu celého PC, limitním omezením je v tomto případě počet změn za určitý čas. Princip celého aktivačního systému je založen na přiřazení licenčních klíčů, vydaných Microsoftem a HW otisků vašeho PC. Otisk vašeho PC je tvořen pomocí výrobních čísel jednotlivých komponent, které jsou zahešovány do aktivačního kódu. Jednotlivé typy komponent, mají různou váhu při vytváření otisku (nejvyšší váhu má například základní deska, žádnou váhu nemá klávesnice, myš a jiné snadno vyměnitelné periferie). Pokud při aktivaci dojde k detekci pouze malé změny HW otisku, je zkontrolován počet a rozsah změn za poslední časové období a systém vygeneruje aktivační klíč. Pokud dojde k razantním změnám, nebo detekci časté změny klíče, je podle nastavených pravidel daného licenčního programu účet zablokován. Pokud dojde k zablokování vašeho licenčního klíče, není ještě vše ztraceno. Automatická aktivace slouží pouze k rychlé a komfortní aktivaci Vašeho systému. Tuto vlastnost ztratíte, pokud je podezření na neoprávněné používání licenčního klíče. Pokud se to stane, je možné systém aktivovat telefonicky. U telefonické aktivace jste pouze dotázáni, zda skutečně provozujete SW dle licenčních podmínek (doslova: zda je SW nainstalován pouze na jednom PC) a případně zdůvodníte, proč došlo k vaší blokaci (většinou stačí říci pravdu: rozsáhlejší výměna HW).

no len obnovuj..ved inštalujem len to čo potrebujem, tak neexperimentuj a nebudeš potrebovať obnovu..ja som ju nikdy nepoužil, najistejšia je čista inštalacia..

Aktivaci si můžeš zazálohovat, jsou to dva soubory a mají dohromady necelé 3 MB.

No poraď jak zazálohovat instalačku už nedávají a cd key jsem tam taky neměl a musel jsem si ho vygenerovat programem key finder

Jo a ještě vlastně při instalaci nezadávám produkt.klíč ten se vlastně vygeneroval nebo aktivoval vždy po připojení na net

Jestli neumíš číst, píšu jak zazálohovat aktivaci, ne instalačku.

Promiň nějak jsem to přehlídl ale stejně nevím jak zazálohovat aktivaci

najhoršia kombinacia..kupovať notebook s OEM verziou Windows..radšej kupiť bez OS a ten si zvoliš sam aky tam chceš mať..nedostal si kluč, pretože ten je už natvrdo vpáleny do BIOSU a pri inštalacii Windows 8 sa načíta automaticky..a medium si tiež nedostal, pretože tam maš particiu na obnovenie a predpoklada sa, že z nej budeš obnovovať system ak sa niečo pošaha..hovorim, najhoršia kombinacia..

Jo to máš pravdu s tou oem verzí ale jak vidíš tak po určitém počtu to selhalo a vyjelo že je to pro jiný PC.To mě teda dostalo zvlášť když je to natvrdo v biosu. Je teda pravda že jsem najížděl na jiný bod obnovení a pak nešla spustit ochrana v reálném čase a pak jsem asi na 2xaž 3x vypl antivir ůplně ale asi tak na 1až 1,5 minuty. ale že by to mohlo nějak změnit klíč nebo něco to asi ne?

ja mam obavy, že tebe notebook do ruky nepatrí vôbec..

Kubo nevím proč prostě já doteď používám xp a toto mam nový ntb a s tím novým systemem i s tou aktivací prostě nemám ještě zkušenosti jinak bych nelezl na poradnu

Kdyby jsi zálohoval ihned po zdravé instalaci do VHD, nemuselo by tě toto zajímat. Bonus:> Takové PC je připraveno vč. SW, vše nastaveno.> OS je aktivován a to vždy.> Rychlost obnovy je blesková podle rychlosti úložiště.

Pravda Dolph má pravdu nevím proč někteří "frikulíni" pišou ať jde ze zálohama systému někam.Je to ten nejlepši a nejrychlejši způsob jak dostat "zdravý system " zpět (Já mam ze zálohy VHD Win 8 obnoven do 8 minut a to je mnohem lepši než Instalovat znovu Windows a pak se "patlat" s ovladačema a s nastavovaním