» Poradna » Mobily

Aktivace Polské SIM

Dobrý denPotřebuji si zaslat zboží z Polského Allegra a protože jsem z OV, je pro mě asi nejvhodnější využití Polských poštomatů, do kterých si zboží zašlu a zajedu si vyzvednout za hranice. Poštomaty v PL provozuje například InPost a mají aplikaci v Google Play, jenže pro její používání je nutné mít Polské telefonní číslo.Zajel jsem si koupit do PL jejich SIM od Orange za několik zlotých. Tuto SIM dostanete pouze po registraci s vaším RČ, což proběhlo. Doma jsem vložil SIM do telefonu, ale nelze uskutečnit žádný hovor, i když jsem různě nastavoval roaming. Dočetl jsem se, že SIM lze aktivovat tak, že ještě v PL se zavolá na jakékoli číslo, takže jsem zase zajel do PL a pokoušel se telefonovat. Opět bezúspěšně a polský automat mi jen řekne, že hovor nelze uskutečnit. Pokoušel jsem se zavolat na infolinku Polského Orange, kde jsem se dovolal a automatem jsem zadával hodnoty, kam se chci dostat, ale na žádného operátora jsem se nedovolal (a nejsem si jistý, jestli se s ním česky domluvím).Neřešil to již někdo? Dá se ještě nějak aktivovat SIM? Já někam hned zahodil tu obálku, takže ani nevím její telefonní číslo (tak nějak jsem čekal, že to bude jednorázová operace).

Odpovědi na otázku

"Já někam hned zahodil tu obálku, takže ani nevím její telefonní číslo "...asi volné pokračování "mexické telenovely".... Alex je tvůj brácha? https://www.zive.cz/poradna/polska-sim---nejl... Co by sis asi tak představoval za odpověď? Kartu jsi v PL přihlásil do sítě, doklad jsi zahodil, volaní nefunguje....Abys neřekl, že jsem třeba na tebe zlý...- Dial *158# free of charge to receive your mobile number Zkus hledat, co lze ještě udělat...pročítat to za tebe nebudu.https://www.google.com/search

nebo bych zkusil následující. Víc po.... už to stejně nejde.Please go to http://www.ultramobile.com/activate, click the image of the Orange SIM and enter the 11-digit activation number located on the back of your SIM card. The online process will guide you through the rest of the steps.

Nerozumím, proč tento příspěvek vyvolal tolik zášti, ale chápu, že pokud se zde podobné dotazy opakují, některé lidi to štve. Když jsem hledal, našel jsem jen rady, které mi nijak nepomohly, takže jen pro informaci shrnu:- SIM jsem si zařizoval pro tetu, která chtěla aktivovat kartu do Biedronky. Když jsem dal kartu do mobilu a procházeli jsme aktivaci karty do Biedronky, zjistili jsme že nově nabízí i aktivaci pomocí CZ SIM. Proto jsem PL sim nijak neřešil a zůstala v záložním mobilu.- Protože jsem neaktivoval, nemyslel jsem, že budu tu obálku od SIM nějak potřebovat a tak jsem ji tehdy vyhodil, nebo založil, ale nevím kam. Pokud tam byl nějaký aktivační kód, tak to nezjistím- Ještě před nákupem jsem zjišťoval, jak se SIM aktivuje. O nákup na RČ jsem věděl, ale aktivace byla popsána jako zavolání na PL číslo. Tehdy jsem nevěděl, zda musím být v tu chvíli v PL síti, nebo ne. Při nákupu někde u stánku jsem nechtěl měnit SIM v mobilu, tak jsem to risknul- Nyní potřebuji nakoupit sazenice živého plotu. 500 sazenic je za 200 Zlotých a za poštu do CZ chce obchodník dalších 400 Zlotých, takže jsem chtěl zaslat do poštomatu za 9 zlotých a že si pro to do Zabielkova zajedu (pro nás 15 minut cesty). Poštomat ale otevřete jen s aplikací od InPost a ta lze nainstalovat jen po registraci s PL číslem.- Proto jsem znovu vytáhl mobil s PL SIM a zkouším aktivovat. Nějaké SIM od operátora mi přišly, ale telefon na CZ a PL číslo se nijak neuskuteční s tím, že nelze. Proto jsem včera zajel do Zabielkova, připojil se na PL síť a zkoušel jsem opět volat. Nikam se nedovolám, kromě čísla na operátora (číslo bylo z SMS, která mi přišla při překročení hranic, takže automat mi jen říkal ceny volání, ale nikam jinam jsem se nedovolal.Vypisuji to proto, že možná někdo také bude řešit podobnou situaci. Podle dotazů v poradně tedy nejsem sám, koho to zajímá. Pro mě asi bude nejjednodušší zase zajet někam Ukázat celý příspěvek

Jen tak mimochodem, Biedronka jde zaktivovat na české číslo (vlastnoručně ověřeno)

Sorry, nedočetl jsem do konce

Nicméně důležitá věc - jak dlouhá doba uběhla od nákupu do pokusu o aktivaci?

Také jsem myslela, že k vyzvednutí zboží v Paczkomatu potřebuju PL číslo, ale na internetu mi poradili zadat číslo falešné (davám tam svoje, jen s PL předvolbou). SMS na vyzvednutí vám sice nepřijde, ale vše potřebné vám přijde na email ??. Dělám to teď tak opakovaně a to jak u InPost Paczkomatu, tak u Orlen Paczki i DPD ??

Dobrý den, rád bych se podělil o zkušenost z letošní dovolené, kterou jsme trávili nedaleko polských hranic. Potřebovali jsme předplacenou polskou SIM kartu, kvůli aplikaci na Paczkomaty, abychom si mohli nechat zaslat zboží z polského eshopu. Pro aktivaci bylo nutné pořízení polského telefonního čísla. Na pumpě či v biedronce mi kartu neaktivovali. Nakonec jsem se v místě Kudowa-Zdrój na adrese Zdrojowa 31 doptali na pobočku operátora Plus, kde jsem zakoupil kartu a nechal ji aktivovat oproti dokladu totožnosti. Doporučuji i ostatním, aby si našli v místě pobytu/návštěvy pobočku operátora ať už Orange či Plus a koupili SIM u něj a rovnou ji u něj aktivovali.