» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ako zvacsit disk Windows 10?

Dobry den,mam problem, nemozem aktualizovat windows - malo miesta (a uz pomaly neni co odinstalovat). Bohuzial, predajca mi asi nelogicky rozdelil disk. Potreboval by som pridat na Disk0 500GB z Disk1 a nasledne ich pridat na C. Da sa stym nieco robit?Nahlad:https://drive.google.com/file/d/1tTrNZJ9VGRUBNxLzj... https://drive.google.com/openDakujem.

Odpovědi na otázku

Jestli vidim dobre, tak tam mas jeden 128 GB SSD a druhy 2TB HDD.Jak chces z jednoho HDD pridat misto druhemu..?Nehlede k tomu, ze netusim, proc tam je skoro 1TB nevyuzito..?

Buď ma filmy na sys. disku, alebo má len OS a aplikácie (hry)

128 GB je na systém celkem dost včetně aktualizací (pokud tam nejsou hry či data).

Čo je to za otázku? To ani po 40r existencie PC (typu x86) ľudia nechápu základy? Možnosti:1. systemový disk0 vymeň za väčší (SSD?)2. data z datového d: disku presuň inam a OS nainštaluj tam (dalo by sa aj klonovať a potom systémový naklonovaný oddiel 111 GB zväčšiť až na necelých 1800 GB (boot oddiel by mal mať asi 100 - 500 MB))3. aplikácie odinštalovať a nainštalovať na d:4. nabootovať DLC (niečo ako Win live) a nesystémové aplikácie presunúť na d: a vytvoriť na ne symlink (OS si stále bude myslieť, že aplikácie sú na c:), ale toto nie je ideálny stav5. na sys. disku máš len OS a app, ale žiadne filmy, fotky? Alias svoje osobné data presuň6. najblšia možnosť je RAID/jbod - disky spojiť, ale doska to asi nepodporuje a SW RAID by som nerobil a spájať SSD s HDD je hlúposť ak to vôbec ideNajlepšia možnosť je prvá. Ceny SSD sú dosť malé.

Co nejjednodušeji:1) prodeje Ti "nelogicky" nerozdělil disk, disky tam máš 2 (dvě různé součástky).2) "a uz pomaly neni co odinstalovat" - přesuň filmy hudbu a videa na disk D:\

C: s D: nejde spojit, protože to jsou různé fyzické disky. Na C: je zřejmě něco, co tam nemusí být - jsou přesunuté složky Dokumenty, Obrázky, Hudba atd.? Dále ten druhý disk je opravdu rozdělený divně. Zvětšil bych D:, přesunul tam věci z E:, smazal E: a zvětšil D: až do konce.

to bude nejaky neumelec, vsak este ked robil tie screenshoty, tak mu to muselo byt jasne.

Jak jsi přišel na to, že to je jeden rozdělený disk? ;)

Rozdeľovanie HDD Vám ide dobre, logické myslenie žiadne nemáte, tak nájdite kamoša, čo ho má.