» Poradna » Programy

Ako zistiť bitovosť aplikácie?

Zdravím. Viem, že 16 bit app v 64 bit nenainštalujem/nespustím (bez 64-bit portu NTVDMx64,), ale 32 bit áno. Lenže mám program (KyberSynth Keyboard), ktorý nejde nainštalovať ani vo W10 64 bit ani vo W3.11, tak neviem kde je problém. 32 bit program, ktorý v princípe nejde na 64 bit Win? Kto má 64 bit W7, môžete skúsiť. Som zvedavý či na staršom 64 bit Win pôjde. W10 vypisuje kód chyby 31. MS píše, že riešenie je aktualizovať ovládač, ale tá chyba je pri spustení app, nie v Spr. zariadení. Uninst.exe ide spustiť v oboch OS, ale už nepamätám či som do W3.11 nenainštaloval podporu pre 32 bit app. Režim kompatibility nepomôže ani pri nastavení W95 (program je z toku 1997).Odkaz na inštalačku: https://lnk.sk/uyp2Vďaka vopred za snahu.

Odpovědi na otázku

Ze by si to jako nekdo ze zvedavosti stahnul, rozball a zkusil nainstalovat, jo...? :D

V prvom rade treba zistit pre aky operacny system bol ten program urceny.
Nemusel to byt ani Windows.

Potom si mozete pokracovat s nejakym program na vartualizaciu daneho OS alebo s emulator daneho OS.

Z roku 1997 = žeby pre W95? Samoz. vo virtuálnom Win PR2009 ide. Dostal som ho s PC, kde bol W95. .exe ťažko môže byť pre Linux, UNIX, Mac OS...

Kdyz prisla s win95, zda se ti mozny, ze by to bylo 64bit? :D

To bolo na mňa? Ja to predsa netvrdím.

No kdyz to nemuze bejt 64bit, je to 32bit. Kdyz vyloucis vsechny nemozny alternativy, co zbude, jakkoli nepravdepodobny, je pravda. Elementary, dear Watson. Otazka zodpovezena.

Môže byť 16bit. Nie je to vylúčené.

16bit? Najednou si nepripadam tak starej. :D

Mozno v tom kompatibilnom rezime chyba nejaka kniznica z W95.Pripadne ten stary program pri svojom spusteni ju moze hladat/ocakavat aj natvrdo na inej ceste/patch (C:/..') nez je adresar v ktorom su ulozene stare kniznice pre kompatibilny rezim.Mohla to byt aj instalacka - niektore subory mohli ist do dalsich adresarov, zapis do registrov..., pripadne mozu byt pozadovane aj nejake dalsie doplnkove balicky, rosirenia. (Ako byva v sucastnosti pozadovana: java, net framework atd - je to len priklad. Vtedy mohlo byt nieco ine.)

Obecne zajimava otazka.Konkretne to nema smysl resit v pripade, kdy je uz z principu jasne, ze rozdily nejsou kvuli 16b/32b/64b.

Stačí použít toto: https://learn.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/downlo... A tady máš výpis z těch tří exáčů:d:\download\test\setup.exe: Verified: Unsigned File date: 3:59 22.01.1996 Publisher: n/a Company: Stirling Technologies, Inc. Description: Setup Launcher ( SETUP.EXE) Product: InstallShield Prod version: 3.00.095.0 File version: 3.00.095.0 MachineType: 16-bitd:\download\test\uninst.exe: Verified: Unsigned Link date: 17:48 09.01.1996 Publisher: n/a Company: Stirling Technologies, Inc. Description: InstallShield Deinstaller Product: InstallShield Deinstaller Prod version: 2.20.911.0 File version: 2.20.911.0 MachineType: 32-bitd:\download\test\_isdel.exe: Verified: Unsigned File date: 18:22 07.09.1995 Publisher: n/a Company: Stirling Technologies, Inc. Description: InstallShield Deleter. Product: InstallShield Prod version: 2.20.900.0 File version: 2.20.900.0 MachineType: 16-bitTedy ten uninstall je 32bit aplikace, ale ten instalátor je 16bit.

Vďaka. Pomiešaný program? Nechápem.

Instalační soubor setup.exe je 16 bitový. Po spuštění v DOSovském prostředí se volá příkaz win setup.exe. Program CyberSynth Keyboard se tedy instaluje v prostředí Windows 3.1.

oprava - v prostředí Windows 3.1 (3.11) píše instalační program chybu: Setup Initialization ErrorSetup requires a different version of Windows. Check to make sure that you are running Setup on the Windows platform for which it is intended. Error 102.

Ahoj,Instalacka je 16-bit v NE formatu (InstallShield)Program samotny(CyberKeyboard.exe) je 32-bit PE executable a lze pod W10 spustit bez problemu (Otevre se, funkcnost samotnou jsem neoveroval).Kdyztak prikladam extrahovane soubory: https://anonfiles.com/Y2QeU2Q0yf/cyberkbd_zip

Tady nejde vůbec o nějaký počet bitů, ale o to, pro jaký operační systém je aplikace dělaná.

Jsou vývojové nástroje pro Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 i Windows 11. Po kompilaci už je dané, pro jaký systém byla aplikace vytvořená. Starší technologie je nějakou dobu obvykle kompatibilní i s novějšímu OS, ale obvykle to není kompatibilní věčně.

Aplikace pro Windows 95 sice může být 32bitova, ale těžko poběží na Windows 10 32bit. Jen shodný počet bitů zaznamená nic. Aplikace pro windows nikdy nepoběží na Linuxu nebo Macu i kdyby se počet bitů shodoval.

Takovou blbost jsem už dlouho nečetl. Vypadá to, že jsi vývojář-teoretik.