Ako vypnut VGA na zakladnej

zdravim. Mam zakladnu dosku Asrock P4i45GV. Kupil som novu graficku do AGP slotu. Teraz vsak neviem ako mam vypnut tu integrovanu grafiku na zakladnej. V biose som nasiel iba to kde sa da nastavit kolko MB ma pouzivat ta integrovana graficka z ramky. Potom som este v biose nasiel take nieco co sa tyka grafiky kde sa da nastavi "internal VGA" alebo "AGI" alebo "PCI" teraz je to na PCi......ale uz som skusal vsetko a predsa sa to nevypne.... a vzdy ked nabehne do windows tak to chce instalovat ovladace na tu integrovanu graficku.....Ma s tym niekto skusenosti?....Vopred diky

Odpovědi na otázku

Na AGI jsi to nastavil?

skusal som to nastavit uz na vsetko...ale vzdy to bolo to iste.....:(

Zkus odinstalovat ovladac integrovany grafiky, pak nainstalovat add-on AGP VGA. Navod by mel byt na instalacnim CD k desce, "AGI slot installation guide" ktera je v adresari ../Easy Dual Monitor.

Taky je mozne ze ta deska tvoji grafiku nepodporuje. Asrock pouziva specialni AGI rozhrani, v manualu bys mel mit seznam podporovanych grafik. Pokud ho nemas, najdes ho tady: www.asrock.com ...

Intel chipset značený GV, pokud se nepletu, nepodporuje AGP sběrnici. Slot na desce AsRock pro grafickou kartu není proto AGP ale tzv. AGI, jak stojí výše a je naemulován přes PCI rozhraní. Externí grafikou zasunutou do zmíněného slotu si moc nepolepšíš. Kdysi jsem podobnou desku měl a zkoušel jsem to. Výkon nic moc a navíc to bylo nestabilní. Rada na závěr: Externí karta do AGI slotu nemá valný význam a pokud potřebuješ vyšší grafický výkon, tak vyměň desku.