» Poradna » Programy

Ako v mnozstve .txt suborov automaticky odstranit konkretny textovy retazec

Ahojte,mam mnoho .txt suborov, kde by som potreboval odstranit konkretny textovy retazec, napr. "E:\"Nenapada niekoho, ako by sa to dalo urobit automaticky, t.j. aby som nemusel ist subor po subore a klikat na "Nahradit"?Dakujem

Odpovědi na otázku

Hromadně nahradit třeba v Notepad++ a určitě i v mnoha dalších editorech.

Treba pres PowerShell: https://powershell.org/forums/topic/find-and-rep... Nebo cesky PSPad umi najit a nahradit text v souborech bez toho, abys je musel otevirat.Kdybys byl na Linuxu nebo Macu, tak je to trivialni. Ale predpokladam, ze mas Windows.

Diky, o tehle funkci PSPadu jsem nevedel. Usetri mi to psani si skriptu

Triviální unixové/linuxové řešení už se dneska dá použít i na Windows, stačí doinstalovat linuxový subsystém. Doporučuji vyzkoušet, přesně na tyto účely jde o skvělou věc. Tento konkrétní problém se sice dá vyřešit třeba i v různých textových editorech, jak už bylo zmíněno, ale naučit se pár základních linuxových příkazů je lepší řešení, protože s nimi pak člověk v budoucnu vyřeší i ty úlohy, na které už textový editor bude krátký:)

Dakujem za oba tipy. Vyskusam. Ano, mam Windows.

Najít/nahradit v souborech je obvykle je pod Ctrl+Shift+F. Soubory ručně neotevíráš, neukládáš. Stačí zvolit adresář, popř. nastavit včetně podadresářů.

Používám (ze zvyku) stařičkou Arachnophilii. Člověk může otevřít třeba 50 .txt souborů, nahrazování probíhá ve všech a pak je tam tlačítko Uložit všechny změněné soubory a případně Zavřít všechny soubory.

Třeba PSPad

Na to existuje (pro Windows) krásná utilitka https://findandreplace.codeplex.com/A lze si tam všechno pohodlně "naklikat", žádný přík. řádek, žádné skripty....

No, většina z nás asi používá nějaký lepší plain-text/hexa editor, který hromadně vyhledat/nahradit umí. Není třeba instalovat FNR.

FNR se neinstaluje Na použití je rozhodně jednoduššíUmí nahradit text ve všech souborech včetně podsložek

To vzpomínané editory ale umí rovnou