» Poradna » Programy

Ako urobit z 16:10 rozlisenia monitora rozlisenie 4:3

Dobry den,
rad by som sa dozvedel, ci sa niekto nestretol s nejkaym softwarom, ktory by vedel zmenit pomer stran v monitore. teda v praxi by som si to predstavoval asi tak ze ak ma monitor rozlisenie napr. 1440x900, program by zobrazil len 1200x900 bodov. Teda tie ostatné obrazové body by ostali neaktivované(teraz to myslim pri lcd monitore).
Za akukolvek reakciu som vdacny, a vopred sa ospravedlnujem ak som vymyslel nejaku hlupost, lebo v tejto oblasti sa velmi nevyznam
Dakujem

Odpovědi na otázku

Jasně že existuje software. Jmenuje se ovladače grafické karty.

alebo powerstrip,scitech display doctor a pdobné programy,pokial ovládače graf.karty nepodporujú alebo newvedia zobraziť nejaké rozlíšenie

Ovladace obou majoritnich vyrobcu grafickych karet to podporuji, takze neni nutne pouzivat SW jinych vyrobcu.