» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ako skryť inkony v tray-i natrvalo?

Neviem či sa to dá vyriešiť, ale dosť ma otravuje po každom reštarte nastavovať schovávanie ikon v tray-i ručne. Dá sa nastaviť schovávanie natrvalo? Mám spustených dosť aplikácii (fdm, BT, Sandoxie, speedfan, en.toolbox, networx, NOD, g.talk, cd....), tak by potešilo keby sa ukázala 1-2 bez nastavovania. Vďaka.

Odpovědi na otázku

Ve vlastnostech start nabídky jim nastav "Vždy skrýt"

nečítaš: po reštarte sú niektoré app znova visible. To chce cez registre

To ale nejde, pokud jsou některé ikony po restartu znovu viditelné, tak si ta aplikace při startu obnovuje hodnotu registru. Buď je možnost skrýt celou oblast nebo dané aplikaci smazat hodnotu pro ikonu (většina jich potom klíč neobnoví), čímž ovšem ta ikona zmizí natrvalo

Používám PS Tray Factory, vyzkoušej.

perfektné!

Rád jsem pomohl.

vďaka

combofix ho považuje za virus

Nastavuji to podle:Start>Vlastnosti>Oblast oznámení>Skrýt neaktivní ikony>Upravit>u jednotlivých položek rozkliknout rolovací seznam a nastavit co chci zobrazovat a co skrýtNa XP budou asi názvy trochu odlišné, ale měl bys to v pohodě najítObčas je nutné případný dlouhý seznam pročistit:OS Windows XP:1.Start>Spustit>Regedit>H_key_Current_user>Software>Microsoft>Windows>Current Version>Explorer>TrayNotify>smaž hodnoty IconStreams a PasticonStream>zavřít Regedit2.Spustit správce úloh>Procesy>najít explorer.exe>Ukončit proces>Nová úloha a znovu zadat explorer.exeSeznam ikon bude vyčištěný

čo docielim vymazom registrov? Staré nastavenia, ktoré neovplyvnia súčasné? Skúsil som,ale po odhlásení a prihlásení som tam, kde som bol. Asi každá app má vlastné nastavenia. Vlastnosti tray-a/Vlastní/Aktuálni položky sa dajú skryť ikony,ale len dočasne