» Poradna » Počítačové sítě

Ako sa dostať na linux server

Mam net wifi a samozrejme všetky AP sa "stretavaju" u servera napr 10.0.0.1.Zaujima ma ako sa dostat na ten linuxacky server, tj pozerať si štatistiky a niečo ako admin, ale stačili by tie štatistiky, neviete ako ?ak dam https://10.0.0.1 mi vypise: Pri pokusu o kontakt 10.0.0.1 bylo spojeni odminuto ..ak dam len 10.0.0.1 tak tam bezi Web (text ktory identifikuje server pre ISP)alebo ako admini chodite prezerať spravu servru ?

Odpovědi na otázku

O SSH jsi jeste neslysel?

asi jo, to je ta vyzva na zadania mena a hesla (snad)... a nejak inak, lebo heslo budem typovať do nekonečna :)niečo ako externy password cracker neni (napr ak mam zaheslovane pdf spustin Pdf recovery a tam ???)

Jo tak on ten server neni tvuj, jo? S tim jdi nekam...

poviem ti ako som si ja zistil heslo na AP.ked som menil isp,uz som vedel ze je tam wep a predchadzajuci isp mi ho nechcel povedat(tak asi 3x mi ho bol zapisat, lebo obcas sa to posr***, tak som reinstaloval,...).....tak som nainstaloval keylogger a isp sa nalogoval aj na AP ci je všetko v pohode ALE zatial som to nezneuzil. BTW: taky typ pre isp-nezadavajte hesla ktore nemusite u klintov.

no tak tomu prispevku som nepochopilbtw... mne na ISPove AP sa netreba dostat (tam uz som sa dostal davno :) ) ale na ten sever, prsote čitať štatistiky lebo ten ISP nie je čisty

Arko technik s.r.o. |  |

U mě bys nepochodil, technici mají nařízeno nastavovat AP ze svého laptopa nikdy z klientova počítače. Už kvůli tomu, že 99% uživatelů co mají problémy s WiFi, je to dík virům & spol. BTW když klienta nezahesluji, tak si to během chvilky tak rozese*rou, že nebudem dělat nic jiného, než to lítat napravovat - to je zkušenost. Ne každý se chová rozumně, jako ty.

Arko technik s.r.o. |  |

Doporučuju abyses na vlámání do serveru vykašlal. Pravděpodobně se pokusy o vloupání logují (u mě ano) a trest nenechá na sebe dlouho čekat.

no nech sa loguje ta čo... ved ja sa chcem učiť :)

Arko technik s.r.o. |  |

To není nejlepší místo na učení. Uvědom si, že jsi přímo identifikovatelný a tak tě můžou velice rychle ustřihnout. No, pravda je, že spousta provozovatelů na to kašle a podle toho ty sítě taky vypadají...

Je to ta druha varianta, že na to seru .. ked sa stazujem a aj ludia v mojom meste ze to ide biedne (pri silnejsej prevadzke) 40% a viac strata , pingy cca 500ms tak neviem či sa radšej sam od nich "neodstrihnem"...tak poradte ako čitať štatistiky...

michal, nefajci tolko travy skodi to mozgu

martin, nefajcim ani travu ani ****** len chcem vediet trošku viac :)