» Poradna » Web a internet

Ako pridať "hosts" do routera?

Minule som riešil problém s jednou intranetovou (rozsah je mimo verejné IP) stránkou. Vyriešilo sa to pridaním IP do súboru hosts, ale v mobile ten web samoz. stále nefunguje. Je možné pridať do routera, že istá adresa = 10.254.5.41? Ide o štatistiku od ISP, takže pre mňa dosť dôležitá stránka. OS: OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 / LuCI

Odpovědi na otázku

Pokud má v sobě router něco jako "Static DNS" (má to např. MikroTik), tak to půjde zadat tam. /ip dns staticadd name=www.example.intra address=10.254.5.41Tvůj konkrétní OpenWrt ale neznám, takže to ber jenom jako nástřel.

https://ctrlv.cz/WjdH static routes to asi nie je, však? Možnosti DNS veľké nie sú: https://ctrlv.cz/2yXr

Možná se vyhneš ruční editaci konfigurace, projdi další záložky toho druhého odkazu.

V mnohem mene konfigurovatelnem DDwrt nebyl problem pridat staticky DNS zaznam prez webui, tak hledej, verim ze tady to pujde taktez.

Jeste dodam, musis pak prez DHCP propagovat jako DNS server tvuj router.

Urobil som to cez vi, ale aspoň mi z toho vyšlo toto: https://ctrlv.cz/TnxZ Už budem vedieť čo je "hostnames" (záložka Network/hostnames). Vďaka ešte raz všetkým

V OpenWrt je dnsmasq (služba DNS forwarder a možná dělá i DHCP server) https://openwrt.org/docs/guide-user/base-syst... Asi to budeš muset zapsat přímo do konfiguračního souboru, připoj se na router SSHčkem (Putty) a buď rovnou použij vi nebo si nainstaluj MC a nano (ovládání nano je jednodušší, na vi si nejdřív najdi návod

Fúha... Putty som na prihlasovanie do HW ešte nepoužil (len ako telnet). Vďaka za radu. Nechápem prečo ten web nefunguje od zmeny firmware na OpenWRT

DÍK! Vi som nevidel vyše 20 rokov od opustenia BSD v škole, ale dnes už nie je až také ťažké vi (s googlom) zvládnuť. Stačilo pridať do /etc/config/dhcp:config 'domain' option name 'fup.antik.sk' option ip 10.254.5.41a ono to už funguje :). Sranda aké ľahké. V GUI som zatiaľ novú položku nezaznamenal

Prekvapuje ma, že to šlo cez súbor DHCP. Ak som dobre pochopil, ten prideľuje lokálne adresy (172.x.x.x), nie globálne a teda by nemal nahradzovať DNS