» Poradna » Notebooky

Ako pridat externu graficku kartu do tohto notebooku

Ahojte , mam notebook Lenovo B51-80, kde je grafika Intel HD 520 s G3D mark: 856Chcem na nom pouzivat software Lumion , kde je poziadavka min. 6000 G3D mark benchmark. Rozsirit RAM nie je problem, ale grafika mi robi starosti.. Podla vsetkeho tento notebook ma USB 3, ale nema Thunderbold 3 port. Napada vas nieco?Dakujem za kazdu slusnu odpoved Vlado

Odpovědi na otázku

Žádná zázračná metoda jak do tohoto ntb dát lepší GK NEEXISTUJE.Ona vlastně neexistuje ŽÁDNÁ metoda. Notebook holt není desktop aby jste v něm mohl měnit komponenty dle libosti.

ani procesor ti nesplna min. poziadavky :) a grafiku tam maju od notebookovej 1650ti. Takze si pekne kup stolny PC ;)

no ved kupim, ale len tak ze ci niekoho nieco nenapadne

No pokud máte k dispozici vybavení, můžete zkusit nějakou GK napájet přímo k základní desce v ntb na příslušnou sběrnici.

Externá GK sa cez USB prepojiť dá, ale bežná GK chce aspoň 64 Gb/s (8 PCIe liniek). Ako by USB 3.0 asi GK obmedzovala? Ďalšia vec: musel by si kúpiť dosku pre GK (PCIe slot), zdroj, prepojiť to a mal by si z toho skôr desktop s obmedzeniami a nie NB. To radšej kup desktop, kde môžeš mať kľudne R9 3950X (ak by sme nebrali v úvahu drahý Threadripper), 64 GB RAM, Titan RTX s kľudne 4 diskami. A už Ti tu niekto napísal, že nemáš vhodný ani CPU.

Dělají se redukce z miniPCIe na PCIe. Najdeš třeba na aliexpresu.Jednu stranu zapojíš místo wifi karty do noteboku, plochým kabelem který protáhneš otevřeným spodním krytem vyvedeš z noteboku do druhé části kam dáš PCIe grafiku jakou chceš. K tomu ještě potřebuješ externí zdroj pro napájení grafiky a redukce... Ale nikdo ti nezaručí, že ten čínský zázrak ssebou nevezme notebok, grafiku a zdroj do křemíkovýho nebe.Kup si notebook který tu aplikaci zvládne, nebo desktop kde můžeš měnit HW podle potřeby.

Myslíte něco jako že toto:http://www.hwtools.net/Adapter/PE4C%20V3.0.htmlNo popravdě to bych radši fakt celej desktop.

a nejaky adapter usb3 na Thunderbold3 ? googlim, ale zatial bezvysledne

TB nie je otázkou konektora, ale protokolu a aj keby si mal aktívny prevodník, stále by si bol limitovaný 5 Gb/s priepustnosťou.

Pořiď desktop nebo pořádnou mobilní stanici a neřeš takovéhle pakárny.

ikdyby si připojil tu nejvýkonnější grafiku, budeš tak limitován propustnosti a slabým výkonem procesoru, že se na těch údajných 6000 bodů ani nedostaneš.Takže jak už tu padlo, neexistuje žádné jiné řešení, nez nákup nového PC/notebooku nebo se na ten program vykašlat.

dobre, je to viac nez jasne, ide sa kupovat desktop.. ja som to bral tak aby mi niekto potom nahodou nehovoril: ty tupec, stacilo dokupit to a to za zlomok ceny a fachalo by to pekny vecer