» Poradna » Programy

Ako prelozit tieto vyrazy pre obr. prehliadac?

Potrebujem pomoct s prekladom niekolkych vyrazov. V zatvorkach napisem komentar a nizsie aj vysvetlenie danych vyrazov. Prekladaju sa len vyrazy v uvodzovkach. Pomoze mi niekto prosim?

#define TXT_NviewMenu_ShowGPS "Open GPS location in Google Maps" (Google Maps mozno netreba prekladat, ci ano?)

#define TXT_TemplateMenu_EXIF_GPS "EXIF - GPS" (toto predpokladam moze zostat tak ako je)

#define TXT_TemplateMenu_EXIF_Latitude_Ref "Latitude Ref." (tu si nie som isty, ci je to skratene zamerne, koli nedostatku miesta, potom bude asi takze prelozit)
#define TXT_TemplateMenu_EXIF_Latitude "Latitude"
#define TXT_TemplateMenu_EXIF_Longitude_Ref "Longitude Ref."
#define TXT_TemplateMenu_EXIF_Longitude "Longitude"
#define TXT_TemplateMenu_EXIF_Altitude_Ref "Altitude Ref."
#define TXT_TemplateMenu_EXIF_Altitude "Altitude"

#define TXT_Conv_Dithering "Dithering:" (toto predtym nebolo prekladane, ani v Cestine, takze asi to necham tak, inak by sa museli prekladat vsetky ostatne vyrazy a teraz to myslim ani nie je mozne)

- TXT_TemplateMenu_EXIF_ ...
All the new EXIF stuff is related to GPS and geographical coordinates (you guessed it). So the "normal" translations for "Longitude" and "Latitude" apply. A valid value for longitude would be "N 48° 36' 0.00000” ".
Longitude and Latitude contain the value, "Longitude Ref" and "Latitude Ref" contain the reference information (North/South or East/West, respectively).

- TXT_Conv_Dithering
For "Dithering:" the values "None", "Floyd Steinberg", and "Bayer" can be choosen. Dithering is well explained in Wikipedia, section "[edit] Digital photography and image processing". Translating "Dithering" might be hard.

Vdaka.

Odpovědi na otázku

Open GPS location in Google Maps - Otevřít GPS polohu v Google Maps
EXIF - GPS - bez překladu
Latitude - šířka
Longitude - délka
Altitude - výška
Dithering - bez překladu
Latitude Ref., Longitude Ref.,Altitude Ref. - překládá se dost těžce, možná jenom nechat Ref.

Dik, tak nejak som to chcel prelozit, len tym "ref." som si nebol isty, mozno este niekoho nieco napadne...

Coskoro bude nova verzia, mam par otazok, pomozete mi prosim?

Ako prelozit toto:

#define TXT_Wm_No_Alpha_Use "Don't use alpha of picture"

A - ako presne sa v slovenskych Windows vola priecinok "Application", alebo je to myslim presne "Application data" - ten skryty? Ja mam anglicke Windows a potrebujem to pre toto:

#define TXT_Setup_Application_Folder "Use .ini file in Application folder (Single-User system)"

Vdaka.

Tak "Application data" uz nepotrebujem, ale potreboval by som vediet ako presne sa vola v slovenskych Windows priecinok "Documents and Settings". Vdaka.

v slovenských windows zostal anglický pôvodný názov Documents and Settings bez prekladu,inak tom predošlé môžeš preložiť ako referenčná výška/šírka/dľžka

Dik, to predosle uz mam, chyba mi uz len toto:

"Don't use alpha of picture"

#define TXT_Wm_No_Alpha_Use "Don't use alpha of picture" prelož napr.takto
#define TXT_Wm_No_Alpha_Use "obrázok bez alfa kanálu" alebo
#define TXT_Wm_No_Alpha_Use "nepouži alfa kanál obrázku"

Super, dik.

Tak opat mam problem. Vsetko hore uz je prelozene, teraz potrebujem len toto - je to asi pre IPTC:

Content location code
Content location name

Neviem to nikde najst. Pomoze niekto prosim?

Problem je vyrieseny. Momentalne je vsetko prelozene.