» Poradna » Ostatní

Ako poskladat tichi pocitac?

Cafte, mam zostavu:ECS-K7S5ALAMD xp 1800+ palmolino (celomedeny chladic + 8cm gul. loz. venil.)G4 Ti4200 (original chladic)HD seagate 120GB (teraz neviem presny model, ale je to s kvap. loz. 7200 rpm)HD maxtor 60GB 5400 rpm350W zdroj (1x 8cm gul. loz. venil.)kasicka lacna skrinka su tam este 2 volne miesta na venitl.Chcel by som pouzivat aj na domace kino, ale je trosku hucni.Pozeral som komponenty na http://www.chladice.sk Ma niekto s tym skusenosti.Hladam zlatu strednu cestu, co sa oplati vymenit a co nie.Nechcel by som zbytocne vela penazi vrazit do toho.Dakujem,Laci

Odpovědi na otázku

napřed bych ztišil ten tvůj "lacný" kejs. - nalep gumu nebo koberce, fantazii se meze nekladou, ale pozor na odvětrávání (přístup vzduchu a výstupy ventilátorů), dobré je zajistit aby počítač nestál na nějaké desce (např. různé PC-stoly, apod.) -- to dokáže úplně nechutně rezonovat

Je to Midi tower, dost masivna skrina. Mam to na zemi, na koberci. Nemyslim si ze by rezonovala, ale diki za radu, si to skontrolujem :)

Nejvetsi hluk myslim pujde ze zdroje, z procesoru, a z graficke karty.Zdroj vymenit za nejaky Ultra Low Noise s 12cm ventilatorem nebo za bezventilatorovy (prodava EMKO), ale ty jsou nechutne drahe a malo vykonne...Na procesor dat ventilator Arctic Cooler urceny puvodne do kejsu, stoji cca 140CZK a ma termocidlo a jeho hlucnost kolisa od 10 - 22 dB (proste od "neslysim" do "skoro neslysim")Nevim jaky chladic ma ta grafarna, urcite aktivni a urcite heatsink nebude nic moc, takze nechat kartu zmrazit, utrhnout chladic z cipu, pridelat poradny pasiv z nejakeho CPU chladice, na to opet Arctic Cooling vrtulku.Pevne disky rozhodne nesroubovat ke kejsu, ale nejlepe je kazdy disk polozit na dno kejsu na dva pasky molitanu (tak dva cm silne a nesmacknute aby mely nejakych 5 cm) - pak jsou uplne ticho, akorat se teda nesmi kejs moc zivelne prenaset.Pripadne kdyby nektery z disku hodne piskal nebo brblal, tak vymenit za CF kartu, ale to je opet uz dost draha zalezitost a pocet zapisu neni neomezeny...

Diki, tie ventilatory vyzeraju dobre. Hned si objednam zopar kusov :)Grafika ma z obidvoch stran chladic, a zo srany chipu ma aj ventilator.Asi na prvi pokus si vymenim ventilatory (proc, zdroj), HDD si vymontujem, potom idem na grafiku ;)

pokud mas prachy tak tichej zdroj a zbytek na vodu (5k+-)

Diki ale vodu by som nechcel...