» Poradna » Programy

Ako odstranit z pesnicky rec aby ostala len hudba?

Tak nadpis hovori za vsetko pozna niekdo taky program? Pripadne ako sa takato operacia odbornejsie nazyva?

Odpovědi na otázku

Jestli dobře chápu, což někdy ne, tak bys měl hledat výraz karaoke.
Wikipedia praví, že je to když:
Karaoke (z japonského kara - prázdný a okesutora - orchestr) je forma zábavy, kde amatérský zpěvák zpívá do hudebního základu. Skladby jsou většinou velice známé populární písně, ze kterých je částečně nebo úplně odstraněn hlas původního interpreta. Slova písně jsou zobrazována na obrazovce či plátně......

Aj mna to trocha zaujima, ale co si napisal, tym tu vec nikto nevyriesi. On sa pytal asi na nejaky soft. Asi to nebude nejaka jednoducha zalezitost.

Mám u zvukovky sound blaster nabídku karaoke v eax konzoli, ale nikdy jsem to nezkoušel, neb to považuji za zhovadilost. To je ale jen můj názor. Jinak to popsali nade mnou(nebo snad pode mnou) s tím vyseknutím společných částí v nahrávce.

Zpěv NEMOHL být odstraněn ani částečně, dost to zničí i hudbu. Ta hudba musí být nahraná bez zpěvu, třeba i jiným (jinými) muzikanty, než původími autory.

Myslim, ze se tomu rika karaoke podle ucelu, ke kteremu se to nejcasteji pouziva. V audacity je plugin, ktery se jmenuje Voice remover (takze by podle nazvu mel byt k tomu urcen). Nikdy jsem to ale nezkousel.

audacity som skusal a to co hladam som nenasiel ten noise removal sa zrejme snazi odstranit sum nie spev...

Psal jsem Voice removal, ne noise removal. Mam to v nabidce Effect->Plugins

Tohle odstraneni je celkem spatne proveditelne. A kdyz uz ho udelate tak vysledek se dost casto neda moc pouzit. Hlas je tam stale slyset a navic vypadnou nejake normalni tony.

Tohle odstraneni je totiz zalozeno na jednoduchem principu.
Stereo hudba ma vetsinou v kazdem kanalu trosku neco jineho. Ale hlas je v obou kanalech uplne stejny. Takze to odstrani to stejne a to ruzne tam ponecha.
Ale ne vzdy to tak je. Takze trochu toho hlasu tam zustane a nektere tony taky zmizi :(

Přesně tak. To "karaoke" pokusem odsranit hlas z hotové nahrávky je docela nesmysl. NIKDY to nebude dobré, a navíc to docel ahodně poničí i muziku (vlastní zkušenost s pokusy), dá se to zkoušet dělat i ekvalizérem odstranit řečové pásmo (musí být dost přesný, nejlpe v CoolEdit FFT), ale taktéž to zpěv neodstraní zcela a hudbu poničí.
Jediné skutečné Karaoke je náhrávka hudby bez zpěvu.

viem ze pesnicky bez hlasu sa tiez nazyvaju Instrumental

Fiha, a ja zase vim ze tri a tri je sest, dostanu cukrik ?

Tu mas kostku a lehni.

Najdokonalejsie riesenie je zohnat si studiovu nahravku rozlozenu do stop.
www.ohmsquare.com ...

Ako odstranit z pesnicky rec aby ostala len hudba? Aky program nato Potrebujem?

Pomožte mi toto upraviť. Dať preč hlasi. http://uloz.to/xkWeAJSA/dj-tiesto-wav