» Poradna » Mobily

Ako naladit BR na 45Hz ?

mam reprak carpower sp-302c, chcem ho dat do 100l bedne s BR,kt. chcem naladit na 45Hz. ake rozmery toho bassreflexu mam zvolit? mam pouzit 2 alebo 1 bassreflex teda? viete mi na toto odpovedat niekto kto sa do tohoto vyznate?

Odpovědi na otázku

Než špatně navržený BR, je lepší zvolit uzavřenou ozvučnici = sázka na jistotu. Navíc získáš dvě výhody. 1. Reproduktor bude odolnější před zničením při velkém zatížení.2. Pokles nejnižších kmitočtů nebude tak prudký jako u BR

Napiš si na http://www.audioweb.cz/ tam ti poradí, je tam i program kde se to dá nasimulovat a spočítat.

cital som ze BR treba naladit na rovnaku frekvenciu ako rezonancia bedne. vlastna rezonancia repraku je 33hz, a mne poradili naladit BR na 45hz. tak sa s toho nevyznam nemam to dat na 33hz? ci? rezonancia bedne bude ina ako repraku?

Rezonance samotného rep.(položeného na stole) je 33hz, po zabudování do bedny je frekv. soustavy rep.- bedna 45hz.BR se tedy ladí na frekv. této soustavy, tedy na 45hz