» Poradna » Počítačové sítě

Ako nakrimpovat RJ 45 - tieneny ftp kabel (lanko)

Dobry den,pozdravujem vsetkych odbornikov, hlavne tych co sa nebudu smiat a poradia. ako krimpovat tieneny ftp kabel, je mi jasne , ze podla farby kablikov aj ostatne veci , len nevim co s tym tienenim, zapojit to do konektoru , alebo nie?

Odpovědi na otázku

Na stíněný kabel, aby byl výsledek dobrý, potřebuješ stíněný konekdor. Jo a kabel není FTP (to je druh přenosového protokolu), ale UTP (Unshielded Twisted Pair) nebo ve tvém případě STP (Shielded Twisted Pair).Zkus toto: http://www.pcsvet.cz/art/article.php.

FTP (full-shielded twisted pair)

ano, ano máš pravdu...M.

FTP – Folied Twisted Pairten "obal" musis dat do konektoru. pokud po zacvaknuti konektoru klestema bude konektor uchycen pouze za 4 pary dratku v nozich, je to spatne. konektor musi byt pevne uchycen ke vnejsi casti kabelu (je tam takovy zacvakavaci zobacek).mel bys pouzit stinene konektory (15-20kc) -na lanko-, nicmene fungovat to bude i obycejnyma

aha vdaka, vyskusam. aj ked to rozplietanie je o drzku, je na to nejaka finta? S tym sa trapim asi 20 min a potom sa mi to aj tak popletie ked to strkam dnu . dakujem . a ako ste sa to ucili Vy ? je to na to nejaky kurz, ci len pokus a omyl a trpezlivost?

Vdaka, ale co s tou foliou co tieni, mam ju odcvaknut , alebo nejak pripojit do toho konektora tieneneho.Dakujem vam za odpovede.