Ako nainštalujem driver pre AHCI radič (F6) keď nie je v PC disketová mechanika???

Dík.

Odpovědi na otázku

Bez FDD to nepujde. Vim, je to velka investice (165,-Kc), ale rozhodne stoji za to. Ja tvrdim, ze PC bez flopiny neni kompletni PC.

Ja viem.... ale proste zákazník do toho PC nechce FDD..

Připojit FDD, nainstalovat, odpojit... A zákazník ať si to při případné přeinstalaci řeší jak chce! Třeba přijde a naúčtuješ mu víc, než kolik by stála FDD.

A jak to mam resit u sveho notebooku, kde FDD nemam a investovat do USB FDD se mi doopravdy nechce? Uz jen vzhledem k cene.

No já nevím chlapi jak řešíte tyhle problémy, ale snad to půjde integrovat do instalačního CD, ne?Pavel

U nekterych BIOSU si muzes zapnout aby se SATA disk tvaril jako ide.Pobez disketyte staci nainstalovat XP a dohrat prislusne drivery a pote to prepnout v BIOSU z5.
U nekterych notebooku to ale nemusi jit.
Dalsim resenim je si nastavit USB jako FDD.
Ale opravdu nejlepsi je si udelat modifikaci instalacniho CD - navodu je vsude plno.
V pripade stolniho PC je IMHO rychlejsi tam vrazit disketu(jednotku) pri prvnim bootu a tam dat driver.Pote se muze ta floppy vyhodit.

Riešenie je aj pomocou nLite.Je to strašne jednoduché.

Jasne - pomocou nlite integrovať ovladáče priamo do XP... alebo nainštalovať XP v klasickom mode a potom doinštalovať AHCI driver - je to trošku zložitejšie ako prvá možnosť...

Tento problém byl tady řešen tak často, že stačí jen pohledat a najdeš i celkovým podrobným postupem. Tyky jsem to řešil a úspěšně vyřešil. Jenom to chce před zadáním dotazu pohledat. Je sice jednodušší a rychlejší se zeptat, než nebýt línej a hledat.