» Poradna » Programy

Ako nainštalovať Windows 98 SE..aký príkaz na spustenie?

Zavádza sa systém Windows 98
Zadajte názov interpréta príkazu (napr. C:\WINDOWS\COMMAND.COM)
A> a blikajuci kurzor čo tam mám napísať???!!!

Nainstaloval som si poradený Microsoft Virtual PC 2007 mám tam už WIN XP , ked sa mi konečne
podarilo otvoriť "čierne okno" kde je napísané: Zavádza sa systém Windows 98
- budete sa diviť mám tam aj disketovú jednotku a disketa "zabzučala"

chcem instalovat Win 98 SE ked naa...aaa...tujem disketu tak sa objavi čierne okno čo tam napísať?

Napísané je:Zadajte názov interpréta príkazu (napr. C:\WINDOWS\COMMAND.COM)
POD TýM A> a blikajuci kurzor čo tam mám napísať?????!!!!!

Odpovědi na otázku

Je úplně jedno, zda to instaluješ na hardware nebo virtual. Na disku, kam to chceš nainstalovat, musíš mít funkční dos a mít zkopírovanou instalaci Win98 a instalaci spustíš příkazem setup.exe, který se nachází v instalační složce, takže zadáš cd název instalační složky enter a setup.exe. Dalším způsobem je použití spouštěcí diskety (nezaměňovat se systémovou disketou), která rozběhne CD romku, z které proběhne instalace. Obdobným způsobem jde to udělat i bez spoštěcí diskety a to tak, že na disku si zprovozníš pomocí mscdex.exe CD ROMku, ale to je již dosti složité vysvětlovat to takto na dálku.

pripadne je este dalsia moznost win98 SE uz dokazali bootovat aj z CD.

Takto???
Zavádza sa systém Windows 98
Zadajte názov interpréta príkazu (napr. C:\WINDOWS\COMMAND.COM)
A> G:\setupexe kedže CD je naložené "v písmenku G"

alebo

A> G:\setupexe\COMMAND.COM

nerozumiem slovnemu spojeniu a mít zkopírovanou instalaci Win98 ,,,,, to akoze cely obsah inštalačného CD zkopírujem na nejakú časť HDDdisku?

Dakujem za pochopenie, prirucka inštalácie je už dávno stratená.

G:\setup.exe
Ak ju mas na CD a ide ti z neho spustit, tak nemusis nic kopirovat. Ale ano, myslim ze myslel mat cely obsah instalacneho cd niekde na disku. Tak som to mal aj ja, a potom som instalaciu jednoducho spustal z HDD a nemusel sprevadzkovavat CD romku.

A jak v tom VPC pripoji tu nakopirovanou na disku instalaci..?

".....Nainstaloval som si poradený Microsoft Virtual PC 2007 mám tam už WIN XP , ked sa mi konečne
podarilo otvoriť "čierne okno" kde je napísané: Zavádza sa systém Windows 98....."

Jak tomu mam rozumnet? Ze ti ten Virtual PC mas nainstalovany na WinXP, a nebo se ti do toho Virtualu uz podarilo nainstalovat virtualni WinXP a ted chces vytvorit dalsi Virtualni Win98..?

Pokud mas originalni (i kopii) W98, tak ta je normalne bootovaci. Tzn. v tom VPC si nastav v menu:
Use physical drive - pouzije se to tvoje CD s w98. Pokud mas pouze ISO soubor, tak zvolis Capture ISO image a nalistujes si ho a pripojis. V tom VirtualPC si nastavis, ze se ma bootovat z toho CD a uz by to melo jit.