» Poradna » Web a internet

Ako na to? (PHP, HTML, databáza, FTP atď...)

Dobré ráno, začínam programovať svoj vlastný Hosting na Minecraft Servery, a mám otázoku.- Ako urobím, že keď kliknem na svojej stránke napr. na "pridať server" tak sa v FTP vytvorí dajme tomu v "/var/www" nová zložka, a do nej sa stiahne nejaký súbor? (automaticky po vytvorení zložky.

Odpovědi na otázku

A tá zložka bude mať aj daný názov, napr. na webe budem mať textové pole, a keď do neho napíšem napr. ahoj, tak sa vo FTP "/var/www" vytvorí zložka s názvom ahoj.

Podle dotazu bych doporučoval začít s programováním Hello World, pak nějakého jednoduchého php webu a za nějakou dobu pak můžeš přemýšlet o složitější aplikaci.

Niečo som si tu našiel -> https://www.w3schools.com/php/func_ftp_mkdir.aspAle ako sa pripojím do toho FTP? Keď si ten príkaz upravím podľa seba (zadám tam svoje údaje od FTP) tak mi to tú zložku nevytvorí. Ako teda na to?

Doporučujem začať nejakou knihou, napríklad nedávno vyšlo Mistrovství v PHP.http://www.albatrosmedia.cz/tituly/37069022/mistrovst...

Hele, odkaz na pdf nemáš? A v češtině? Na torrent trackeru (skytorrents.in) propagovaném zive.cz to sice je, ale v angličtině.

To je celkem zoufalství když chvalidupa jako ty, potažmo kdokoliv, kdo chce knihu "Mistrovství v ... čemkoliv, jí potřebuje v češtině

Kdyby ji nikdo, kdo ji "potřebuje", neexistoval, tak by v češtině nevyšla a prodávala by se tu anglická verze a ušetřilo by se za překlad .-)Anglicky moc neumím a pokud by byla v češtině tak rychlejc pochopím psaný text.

To víš že je nikdo nepotřebuje. Ten kdo nic neumí potřebuje základy a ten kdo něco umí, něco umí, takže "Mistrovství v ..." je jenom dotovaná omáčka, to snad už ví každý kdo trošku chodí do obchodu s knihama a má alespoň minimální přehled. Běž do knihkupectví, vezmi si do ruky jakékoliv "Mistrovství v ...." a zjistíš, že prvních a poskledních 200 stran je úplně o ničem, jen obecná omáčka co ti v praxi není vůbec k ničemu a ten zbytek je jen dalekosáhle rozepsáno to, co najdeš v každé učebnici pro průmyslovky .... vlastní zkušenost s knihou "Mistrovství v AutoCAD", kterou jsem koupil za 2 kila ve frcu, protože 14 stovek jim za to může dát jenom idiot ... na to jakého tady ze sebe děláš genia jsi poměrně jednoduchý v tomto směru

Jednoduchý jsi ty. Ty si jako myslíš, že když tu projevuju zájem o knížku, která má v českém názvu "Mistrovství..." tak o tu knížku projevuju zájem kvůli tomuto názvu? Ne, ten název je pro takové blbečky jako ty, aby ten název začali řešit. Mimochodem v angličtině se myslím jmenuje "PHP and MySQL Web Development". Já ten název neřeším, je mi úplně jedno jak se ta knížka jmenuje, jestli "Mistrovství..." nebo "Pro lamičky", já se díval na ukázky a pak na anglickou verzi a chcu tu knížku projít, protože jsou tam ty informace podané tak, aby mi něco přinesly. A je mi jedno jestli je to mistrovství nebo ne, chci do sebe dostat info, které ta knížka obsahuje.

Jo, to víš že jo

Evidentně vůbec netušíš o čem je řeč, takže néé, neprogramuješ "hosting", ale snažíš se zjistit něco o úplně základních pojmech. To Ti bude, když budeš hodně pilný trvat tak do března a pak si prostě na Ulož.to vyhledáš, pomocí tamnějšího vyhledávače a na základě zkratek které uvádíš v nadpisu příslučné materiály PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY ... do roka, do dne a to opět za předpokladu že to dobře půjde, začneš opravdu, samostatně něco programovat. Určitě to ale nebude "hosting" k Minecraft serveru, na to klidně hned zapomeň

Všechno udělají skripty na serveru, jen je musíš 1. vymyslet, napsat, odladit a 2. propojit s webovou aplikací (předávání informací) a zabezpečit aby je nemohl spustit každý.Jsou dvě cesty, buďto se něco naučíš a napíšeš si to sám (třeba s pomocí příkladů), nebo ti to napíše někdo jiný, ale bude to chtít zaplatit...

To je zlo.Chce zvládnout všechno najednou, řešení si ale také vymyslel sám, takže na tom stokrát narazí do zdi, než se poučí. Záleží na cílevědomosti a tvrdohlavosti. Nakonec z toho třeba i něco bude, když bude fakt makat.Zcela jistě to ale bude nepoužitelné řešení, a ihned po dokončení začne rewrite. Pro studijní účely to není problém.Jen doporučím nepoužívat FTP. Je zoufale zastaralé a už minimálně 20 let není důvod ho používat. Doporučuji SCP.