» Poradna » Počítačové sítě

Ako na Net na 3 Pc cez 2 tel linky DSL ??

Čaute potreboval by som poradit.Máme DSl od ST a mame ho cez Router z pevnej linky.na tomto routery idú 2 pc každy zvlášť na sieťovke.Lenže by sme chceli pripojit aj 3 pc ktorý je v 2 budove za domom asi 50 m od linky kde máme zapojený net na naše pc.Takže riešeie je buď - natiahnut ten 50 m kábel(čo by bolo dosť nákladné)- kupit wifi kartu (tiež drahé a zbytočné kedže ide o zostavu s Intel 225 Mmx atd)- 3 moznost by bola ci sa da nejako zapojit net aby siel z tej druhej tel linky ktorá je v tej budove kde je tento 3 pc a dokupit neviem daky modem alebo nieco aby sa to nemuselo tahat od tych 2 pc. Ďakujem za rady

Odpovědi na otázku

spočítej si kolik tě bude stát další DSL linka a zjistíš, že jednorázový nákup APčka a klienta (ideálně obojí např. zvládne 2x Ovislink WL-5450AP dohromady za cca 3000Kč) tě vyjde levněji než další DSL router (cca 1000-1500Kč) a placení měsíčních poplatků. A to nemluvím o tom, že kdybys chtěl ty 3 PC používat jako v LAN, budeš si muset koupit router s VPN serverem, např Asus SL500, který stojí dalších pár tisíc Kč).  Prostě o dalším DSL ani nepřemýšlej, nevyplatí se to.

no o tom som ani nepremýšlal :) len ci sa neda nejako napojit z tej druhej linky co mame na 1 cisle to je nejako to napojit cez modem alebo neviem jako aby to slapalo

cože? Víš jak funguje DSL? Asi ne, jinak by tě taková totální blbost ani nenapadla.

No, zaved si jeste jednu telefonní linku a dej na ni nejakej VDSL modem a na tu druhou, kde bude sedet ten treti pocitac dej taky VDSL modem a propoj je. Ale je to moc drahy, takze nejlevnejsi je fakt to APcko

no jasn eze neviem jak to funguje ted len potrebujem vediet ci sa da nejako spravit aby mi ten 3 pc siel na net nie je fakt moznost dat tam daky modem z tej druhej tel linky??

Žádám všechny tazatele, aby striktně odlišovali číslovky základní a řadové!

Predpokladam ze v routeri mas este volne pozicie . Jednoznacne najlacnejsie je natiahnut kabel . Tieneny kabel cca 10 Sk za meter + tienena koncovka 18 Sk .

Ďakujem Dulko  takto to bude asi najlacnejšie ostatné rady sú dpst drahé.Ďakujem aj ostatným radcom.Len som nepochopil tuto kolegu s tým ´´tazatelskými číslovkami´´

no, až přijde bouřka, uhodí někde poblíž a tobě shoří router a všechny PC, tak pak můžeš vyprávět, kolik jsi ušetřil

V tomto s tebou nesúhlasim . WIFI nemá nikdy takú prenosovú rýchlosť ako kábel a je podstatne nákladnejšia . Máme spravenú kombinovanú sieť (wifi + kábel)a ten kto mal možnosť prešiel na kábel . (kábel je kábel).Ja osobne cez búrku vyťahujem kábel z routera . A je tu ešte možnosť , že ti priamo strelí do antény , tak ako sa to stalo nám .

Z toho ako je to napísané nie je na prvý pohľad jasné či chceš pripojiť tri pc alebo tretie pc v druhej alebo v dvoch budovách. To mal anarchist na mysli, keď písal o základných a radových číslovkách.

Oki znova tedamam 2 pc v 1 izbe su napojene cez router a v druhej budove(asi 50m) je 3 pc a je tam druhý telefon tak som myslel že či odtial sa to neda tahat.ale asik ten kabel to bude naj riesenie.

Neříká se "je 3 pc", ale jsou 3 pc.

.. jsou treti pc?? umis hur cestinu jak ten slovak voe..

To právě nelze z formulace otázky poznat. Je v druhé budově třetí PC nebo tři další PC?

3 je číslovka základní, pane. Třetí PC se píše "3. PC". Tak ze sebe nedělejte hlupáka a už vůbec mi nenadávejte a netykejte.

Kde jste viděl, že bych psal "jsou třetí PC"? 3 je číslovka základní, pane. Třetí PC se píše "3. PC". Tak ze sebe nedělejte hlupáka a už vůbec mi nenadávejte a netykejte.

Ta poradna se zbláznila. Obě poslední reakce měly být na "dividson".

A tak ne, zbláznil jsem se já, jdou mi oči šejdrem.. :)

Oki Dulko mi poradil a pochopil Ďakujem aj ostatným za príspevky