» Poradna » Ostatní

Ako na NB zistit aký mám HDD

Potreboval by som zistit aký moj notebook obsahuje disk,prípadne či NB neobsahuje aj druhý slot pre další disk pre rozšírenie.A skúšal som pátrat na stránkach výrobcu ale tam už moj model neni.Dufam že sa to dá zistit aj bez toho teda aby som musel NB rozoberat........
Takže mám Acer Aspire 3692WMLi

Acer Aspire 3692WLMi
Kategorie: standardní notebook
Řada: Aspire 3690
Velikost: 358 (š) x 265 (h) x 29,33/36 (v) mm (2,77 kg)
Chipset: Mobile Intel 940GML Express
Procesor: 1,6 GHz (Intel Celeron M)
Paměť: 512 MB (PC4300 SO-DIMM 200pin (DDR2-533))
Hard disk: 60 GB
Mechaniky (stand.): DVD-RW Dual Layer
Displej: 15,4' - 1280x800 (WXGA, 16:10)
Grafika: Intel Graphics Media Accelerator 950 (až 224 MB sdílené)
Sítě: modem (RJ-11), LAN 10/100 Mbit (RJ-45), WiFi, WiFi 802.11b, WiFi 802.11g
Rozhraní: USB 2.0, PCMCIA typ II, VGA (D-Sub konektor), S-Video (TV out), mikrofon/line-in, sluchátka/line-out
Vstupní zařízení: klávesnice, touchpad (dotyková ploška)
Baterie: až 3 hodiny
Operační systém: Windows XP Home
Technologie: VoIP telefon
Další vlastnosti: čtečka paměťových karet .......všetko až na velikost disku sedí s mojím ,ja mám 100G

Inak rovnako používam Widnows XP Home SP3

THX

Odpovědi na otázku

pouzij Everest uktimate 4,5

EVEREST Home Edition - doporucuju

Ok stiahol som a hodilo mi to vysledok že mám HDD od Hitachi ,Travelstar 5K100,2 Plotny ,otáčky a velikost buferu všetko chápem ale hlavne Sbernice je Ultra-Ata/100......musím si teda ak by som chcel kúpit nový vyberat len z Ultra ATA alebo aj iný? napr. ATA 150 alebo ATA II 300?A hlavne kde by som mal vidiet že či mám 2 slot alebo nie?

ne musíš vybrat disk s rozhraním IDE, jestli je prosor na přidání zjistíš v manuálu nebo se mrkni dospod notebooku a odmontuj krytky. Výměnou nepřijdeš o záruku.

Ok tak ak vyberat(asi kupim niečo z Alza.sk) tak len IDE ( Ultra ATA ) a nie ATA 150 ani tu 300,to by nešlapalo.Chápem to správne?A práve to či tam to miesto na další je bez toho aby som to otváral(záruky nebojím ta vypršala už pred 1rokom) .....tak kde v manuali by som to mal hladat?

........ten EVEREST by mi to nenašiel?

ne a řeknu ti dopředu že ten notebook má pouze jednu přihrádku na harddisk, teoreticky by šel hdd připojit místo optické mechaniky ale pochybuju že sa na to dá někde sehnat potřebný boxík. Kup si externí, IDE disky jsou dnes drobet dražší a zastaralé

Ved práve na to pozerám............. http://www.lisak.cz/vymena-hdd-notebook-acer-... ...
No poviem ti do toho nejdem,takže prechádzam na plán B a hladám Externý.
Takže asi stále budem hladat na Alze a mám v oku tieto:
-určite to bude Seagate alebo WD a bud 320 alebo 500G a mám teda hodne otázok,dost som počítam na tomto fore ale chcel by som to zjednotit,takže

-kolko sa realne zmestí na ten disk,ak je teda 500G tak kolko tam toho skutočne naložím,určite by som to naformátoval na NTFS.
-bolo by to napájanie USB 2.0,nebude mat moj NB problém?Bude stačít ?
-ked si tam uložím nejaký film tak si ho budem v pohode moct spustit z toho disku,alebo sa to bude odrážat na výkone(CPU,prípadne niečo iné)?
-musím vyberat HDD podla výkonu NB?Myslím otáčky,vyrovnávacia pamat a podobne?

........sorry je toho viac,tak aspon na niečo hádam to dáme dokopy................THX

HW INFO 32