Ako na CS server cez noip

Mam verejnu dynamicku IP adresu. Poskytovatela mam T-com. Som pripojeny cez router.
Ked vytvorim server na CS , musim presmerovat port na routri a potom sa mozu pripojit ludia na moj server
cez moju vonkajsiu IP. To je dobre ale je dynamicka a po 3 dnoch alebo po resetovani routra sa meni :(
A nechcem vkuse davat kazdemu novu ip....
Niekto mi hovoril ,ze vdaka sluzbe NOIP www.no-ip.com ...
sa budu ludia pripajat na server napr : blabla.no-ip.org . Vlastne vdaka tejto sluzbe sa zmenou mojej ip sa bude
menit aj zaznam na noip. Takze vdaka jednej IP adresi bude moj server vkuse dostupny.

Lenze ako to nastavit??? Aku sluzbu mam presne vybrat???

Inak v routri mam moznost DDNS (Dynamic DNS) Settings a ako providera mozem vybrat DynDNS, noip,a TZO.
Nebude vyhodejsie to NOIP radsej nastavit rovno v routri ako len v klientovi???

Odpovědi na otázku

Tak doporucuju zacit tim, ze se na noip zaregistrujes.
Pak se tam lognes, pres hosts -> add si vytvoris dns zaznam.
Zadas si hostname a vyberes domenu takze treba sabonator.servecounterstrike.com
Pouzijes DNS host (A)
A zkontrolujes jestli IP adresa je tvoje aktualni.
A kliknes na create host.

Nejakou dobu trva nez se ten dns zaznam vlozi do tech serveru. Ted nevim jestli je to 1 hodina nebo 1 den, ale kazdopadne to nejakou dobu trva.

A pro automatickou obnovu ip u toho dns zaznamu mas 2 moznosti.
1) stahnout si od nich programek, kterej to bude delat.
2) pouzit sluzbu v routeru co to obnovuje.
U obou dvou budes muset zadat uzivatelske jmeno, heslo, a tu dns adresu: sabonator.servecounterstrike.com