» Poradna » Počítačové sítě

Ako mám vyriešiť pripojenie k internetu, keď som Bratislave len občas, ale s notebookom a mobilom.

Asi to bude znieť ako úplne hlúpa otázka, ale hľadá možnosť pripojiť sa na internet, hlavne si prečítať a poslať maily počas mojho očasného a nepravidelného pobytu u rodičov v Bratislave. Zmluva s poskztovateľom a paušálny poplatok nepripadá do úvahy. Jedná sa o pár dní v celkom nepravidelných intervaloch. Rodičia majú pevnú linku a ja mám notebook. Takže v Ostrave ,kde žijem, by  som  to v takejto situácii vyriešila pripojením cez volny.cz alebo quick.cz cez dial up. Platím len minúty. Skúšala som sa informovať na pripojenie cez GPRS z mobilu. Zase som narazila na paušál. Z predplatenej služby to nejde? Ďakujem za radu.

Odpovědi na otázku

T-mobile ponuka GPRS aj be zriadovacieho poplatku a mesacneho poplatku plati sa len za prenesene data a to dost vela. Pokial by toto nevyhovovalo mozne, da sa vyuzit ich pevna linka pomocou tvz. volacej karty na internet, kupis kartu za nejakych 500Sk a znej sa ti postupne odratava cs ktory prebrowsujes + samozrejme impulzy pre telekomunistov. Tie karty okrem ST ponuka tusim aj slovanet a nextra.

Na Slovensku není dial-up bez paušálu?