Ako AVI napalene na DVD-RAM prehrat v DVD-rekordery

Mam LG napalovačku a nie je problem vypalit na DVD ramku hociake video ani to potom prehrat v PC, ale ked ju potom vlozim do DVD rekordera PANASONIC, ten zahlasi ze DVD RAMka je nenaformatovana. Tak ju naformatujem, data zmiznu Idem spat k PC napalit to (pouzivam NERO) ten zahlasi ze disk nie je prazdny a pokracuje len ked jeho obsah zmazem...A zase dokola. Ako prosim to mam napalit na tu DVD-RAM-ku aby to DVD rekorder precital. Obycajny AVI subor, ktorý na obycajnom DVD precita v pohode.. Dik za odpovede...

Odpovědi na otázku

Pokud máš naformátovaný DVD-RAM, zkus na něj zapsat třeba TotalCommandrem, podle mě bude Nero vždycky řvát, že médium není prázdný. DVD-RAM se chová jako harddisk.

Pokud vím, tak DVD rekordéry od Panasonicu na DVD-RAM podporují pouze formát DVD-VR, tedy nepodporují ani DivX, dokonce ani DVD-Video.

Podívej se jaké soubory podporuje tvůj rekordér a video do něj převeď.

To je zbytečné. Když ho vypálí na médium, na kterém ho rekordér podporuje (např. CD-RW), tak nemusí nic konvertovat.

To nelze,cokoliv nahraješ v PC na DVD-Ram tak to v rejorderu nepřehraješ

To není pravda. Pokud zformátuje DVD-RAM s UDF 2.01 a nahraje na něj video ve formátu DVD-VR (např. Nero Vision Express a další SW to umí), tak jej normálně může přehrávat, i může dále nahrávat.

presne ta, musí bo byť UDF2 a vo formáte DVD-VR. Panasonic by to mal mať napísané v manuáli - napíš presný typ rekordéra, o aký sa jedná