» Poradna » Mobily

Ake rozlisenie na ripe z kazety?

Dobry den, potreboval by som poradit ak by niekto vedel, ja som nahraval z kazety na DVD rekordery film, a na telke ide pekne,ale v PC sa mi robia pri rychlejsich pohyboch resp. otrasoch take rebrovania (zubatice). Preco mi to na PC robi a na telke nie? Tu je vypis z media info.Hlavné parametreCelý názov a cesta : E:\VIDEO_TS\VTS_01_1.VOBFormát : MPEG-PSVeľkosť súboru : 317 MiBTrvanie : 8 minCelkový dátový tok : 5 067 kb/sVideoID : 224 (0xE0)Formát : MPEG VideoFormat_Version : Version 2Profil formátu : Main@MainFormat_Settings_BVOP/String : ÁnoFormat_Settings_Matrix/String : VlastnéFormat_Settings_GOP : M=3, N=12Format_Settings_PictureStructure : FrameTrvanie : 8 minDátový tok : 4 700 kb/sŠírka : 720 pixelovVýška : 576 pixelovPomer strán : 4:3Frekvencia snímok : 25,000 snímok/sek.Štandard : PALColorSpace : YUVChromaSubsampling : 4:2:0BitDepth/String : 8 bitovScanType/String : PrekladanéScanOrder/String : Horný riadok ako prvýBitov/(Bod*Snímka) : 0.453TimeCode_FirstFrame  Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Nejsem odborník, ale řekl bych, že to bude tímto:ScanType/String : PrekladanéJeden snímek obsahuje liché a druhý sudé řádky, přičemž výsledný snímek je vždy složenina dvou snímků. Pokud je zachycen rychlý pohyb jsou tyto dva snímky od sebe odlišené a řádky jsou vůči sobě jakoby posunuté.Jsou na to nějaké filtry, které se pokusí výsledný obraz vyhladit. Anglicky deinterlace (interlace = prokládání)

Je to tím, že je video prokládané. Při přehrávání v PC si zapni v přehrávači deinterlacing (odstranění prokládání). Nebo ho nastav na "automaticky".

Doplním kolegy. Důvod proč to na TV funguje dobře je ten že TV vysílání je prokládané, tak si TV s prokládaným obrazem dokáže výborně poradit.

No vo VLC som dal automaticky, a to iste. Tak som dal zapnute, a tiez bezozmeny. Stale zuby. Este tam je ale polozka "Rezim", a tam je tiez kopu moznosti, mam nastavenu moznost premiesavanie.

Ano, nastavené to máš správně. Někdy je třeba video zastavit a znova spustit.

Jiným rozlišením nic nevyřešíš. Těch 720x576 je správně. Pokud by se to mělo primárně přehrávat v PC, zkus to uložit "neprokládaně". Ale problém tkví už v tom, že je to na tu kazetu nahrané v PAL, tzn. prokládaně, což se u PC už dnes nepoužívá.

Pri ripovani v HandBrake mam tu moznost zaskrtnutu. Ale bez rozdielu... Ale inak uz som to vyriesil. Bolo treba vypnut vlc a znova zapnut,az potom sa zmena prejavila

VHS používá obraz 240x576, S-VHS 400x576, 50 půlsnímků za sekundu (sudé řádky/liché řádky). Na CRT obrazovkách se využíval dosvit luminoforu takže obraz se sám "složil" dohromady.Bez odstranění prokladu (deinterlace) přímo při digitalizaci (do PALovského 720x576 25fps) nebo při pozdějším zpracování ze záznamu s 50fps se efektu řádkování nezbavíš. Projdi si nastavení vstupních filtrů grabovacího programu, nebo počkej jestli ti někdo neporadí v jakém SW má dobré výsledky.

http://www.upnito.sk/0/5zevtmggtuuh9x9w37bbabg... to prekladanie mam zaskrtnute pri grabovani na mkv, a itak to zubkovanie tam vidiet, ci ho zaskrtnem,ci nie...ale inak, uz mi to nerobi. ja som to v tom vlc zmenil, vypol,zapol program, a uz to prestalo.. bolo treba po zmene nastaveni vypnut vlccko aby sa zmeny prejavili

Nahraj to video niekde nech tie zuby mozeme vidiet.

https://uloz.to/!DECSIndP4by6/vts-01-1-vobale iba prvych 10 sekund, same zubateni,epotom uz nic potom to uz pekne ide. niekedy su zuby pri rychlych pohyboch inokedy nie... ALE uz viem ako na ne len keby to ten handbrake este dokaze bolo by to uplne super

Nevidel jsem to, ale podle toho jak to popisuješ je špatně nastavená field dominance. Nepíše z jaké pásky jsi nahrával. Asi DV? Standard v profi TV je field dominance TOP. ale u DV standardu (SONY) je BOTTOM. Jde o to že se fieldy zobrazuje ve špatném pořadí. U statických scén to nevadí, ale v pohybech je to vidět.

Jo, na VHS staci rozlisenie 320x288, bo VHS ma rozlisenie zhruba do 3MHz, t.j. 1/2 rozlisenie, alebo inak povedane 1 bod na VHS zabera dva body standardneho PAL obrazu.