» Poradna » Ostatní

Akční kamera se stabilizátorem ?

Při cestách autem v náročnějším terénu (asfalt, štěrk) bych si rád nahrával cestu. Uvažuji o koupi akční kamery LAMAX W9.1 ale potřebuji poradit, zda má smysl koupit stabilizační držák na čelní sklo auta pro uchycení kamery, aby se obraz neklepal nebo zda stačí elektronická stabilizace. Jaké s tím máte zkušenosti a co poradíte ?

Odpovědi na otázku

Žiadne, vyskúšaj a uvidíš.

vyzkoušet je jediná rozumná rada. Ale nezačínal byt takovou kamerou, je určena pro jiná použití a do auta se moc nehodí. Zato je zbytečně drahá. Nahrávání v autě je specifické. Potřebuje držák na sklo, někdy nalepovací, jindy pístový. Dále zvaž, jestli potřebuješ i zvuk - hovor posádky, komentář řidiče, zvuk motoru. Vodotěsné pouzdro této kamery bude zvuk tlumit. Potřeboval bys otevřené pouzdro, které lze našroubovat na držák. Nejméně pak kvůli tomu, abys kameru mohl napájet kabelem. Spoléhat na výměny předem nabitých baterií je krajně nepohodlné. Má tato kamera takové příslušenství? A stabilizace? Viděl jsem i velmi slušně fungující v autě, ale je to spíš rarita. Jde jednak o rychlost reakce a také o rozsah korekce. Jak se tvůrcům podařilo vyvážit rozhodování kamery, co je nežádoucí vibrace a co je žádoucí změna (zatáčka). A jak plynule dokáže žádoucí změnu korigovat. Pak taky jak vyhodnocuje scénu na její pohyb. I gimbal dokáže dodat výborné výsledky, ale musí u něj být kameraman, což asi v autě nebude.Takže, vyzkoušet. A aby to tolik nebolelo, začal bych obyčejnou autokamerou za pár stokorun k získání konkrétní představy, co za výsledek dostaneš a pak teprve šel nahoru. Jo, a rozhodně zapomeň na nějaké fantastické 4K záběry, kterými se reklamy jen hemží. K tomu se potřebuješ dopracovat až se zkušenostmi.

Lamaxu by som sa vyhol a to oblúkom. Ani ako autokameru, ani ako kameru na šport.Radšej zvol overenú klasiku. Niečo poriadne. Pozri porovnanie na YouTube.Ja som si teraz objednal Insta360 One X2. Chcel som niečo, čo dokáže nahrávať slušný obraz a táto sa mi celkom páčila recenziami.Odporúčam vždy stiahnuť aj RAW video z tej kamery a pozrieť si ho bez nejakej editácie.

S tím vyhnutím se Lamaxu se dá obecně souhlasit, ale s jednou výjimkou, kterou je právě ten typ, co má tazatel. To byl asi nějaký omyl výrobce, protože ta kamera má o třídu lepší obraz, než všechny ostatní jejich kamery. Kdysi kamarád vybíral nějakou levnější akční kameru a po dlouhém hledání jednoznačně skončil u této.