» Poradna » Programy

Akcelerace HD obsahu na starším notebooku.

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká rozšířující karta pro notebook, která by mi umožnila sledovat HD obsah? Vlastním notíka s integrovanou grafikou intel a procesorem Pentium M 1.7 GHz (R50e od IBM), no a takový stroj je na HD obsah k ničemu (prostě to nezvládá). Mám k němu USB TV tuner od Pinnacle, který umí přijímat i HDTV. Ale obávám se, že jakmile se vysílání v HD přes DVB-T u nás stane realitou i mimo Prahu (nejsem z PHA), nebude mi na sledování notík stačit. Už teď mám vlastně problém pokud někde na stránce je video ve vysokém rozlišení (prostě se to trhá a nedá se to sledovat). Jak to tedy vyřešit aniž by člověk musel kupovat nový počítač? Nějaká rozšiřující karta (do slotu) by byla logickým řešením, existuje ale něco takového?

Odpovědi na otázku

ne, sic se objevil nějaký pokus s externí hrafikou v podobě XG station s clasním napájením, cena kolem 8000 tuším

Nicméně neřekl bych že P1,7GHz bude mít problém s digitálním vysíláním. Ono totiž HD obsahem se myslí spíš full HD rozlišení, přičrmž digitální vysílání běží v mnohem horší kvalitě.

- neexistuje, boli nejake externe grafiky, ale je to drahe jak slak.
- HD nema cenu na notebooku riesit ( a este na takomto srackovom, co je vhodny max. do kancelarie)
- HD dalej nema cenu riesit kvoli malemu displayu notebooku (pokial nemas 19" a viac je ti to naprd, nakolko tie detaily tam vobec neuvidis

No já jim na ty detaily kašlu. Mě jde jenom o to aby to fungovalo, teda abych se mohl dívat (pokud bude něco k dispozici pouze v tom HD rozlišení).

existujú prídavné usb/firewire[najnovšie aj expresscard-cez adaptér použitelné aj v starších pcmcia] avc/h.264 akcelerátory s čipmi Mobilygen/WIS/Micracer/Texas Instruments,sú ťažšie dostupné,ale existujú.Obvykle ich predávajú v našich končinách Apple-predajne,k mnohým treba zohnať ovládače pre windows priamo u výrobcu použitých čipov,mnohé sa totiž dodávajú prednostne s podporou MacOs/Linux/Unix,ale za normálnych okolností nieje problém zohnať po registrácii funkčné ovládače pre windows

A nemohl byste mně nasměrovat nějakým odkazem?

napr.Elgato Turbo.264 a jeho win verzia,Micronas-Micracer,treba si nájsť cez google a spol