» Poradna » Web a internet

Akce při vypnutém JavaScriptu

Zdravím,když budu mít na stránce nějaký formulář, který se po odeslání bude kontrolovat JavaScriptem, co se stane, pokud ten JavaScript má někdo vypnutý? Může se stát, že to lze takto například vypnutím obejít?Je proto nutné, pokud je web psaný v php, provádět to samé ověřování ještě jednou v php pro sychr?Díky.

Odpovědi na otázku

Pokud kontrolu vstupních parametrů provádí jen javascript, a uživatel si ho vypne, ta zcela logicky se nic kontrolovat nebude a odešle se to tak, jak to ten uživatel napsal.Kontrola vstupních polí se kontroluje hlavně na straně serveru, to jestli to potom přidáš i do javascriptu, nebo na to použiješ ajax, už je jen pro pohodlí uživatele.

Coby se stalo? Javascript to nezkontroluje, to je jasný.Obejití, záleží na okolnostech. Pokud tam ten javascript budeš mít jen jako dodatečnou kontrolu tak se to odešle bez jeho kontroly. Pokud ho tam zabuduješ jako nutnou podmínku, tj bez spuštěného javascriptu nebude možné ten formulář odeslat. Pak je to trochu zabezpečené.Ovšem co se týče kontrol, tak jedno ze základních pravidel. Informacím ve formuláři od uživatele nikdy nevěř a vždy to důkladně zkontroluj. Ani tak nejde o to co tam zašle uživatel, ale spíš případný záškodník tam může poslat cokoliv, aby ověřil stav.