» Poradna » Programy

AKCE POMOCÍ MAKRA v Excelu (VELMI URGENTNÍ)

Zdravím,potřebuji automatizovat jednu věc v Excelu. Mám tabulku do které uživatelé (jednáse o sdílený soubor) zapisují svá data. Do některých data zapisovat nemají, ale i tak to chci ošetřit, aby ani nesměli. Můj skript automaticky vyplňuje datum v těchto "zakázaných" buňkách. Zkoušel jsem omezit přístup pomocí zámku, ale ve sdíleném sešitu to píše chybu, že nelze zamykání skriptem použít. Pomozte mi prosím s tím jak omezit přístup do buněk a přitom sdílet daný soubor na síti. Nic jsem ve VB nenašel (asi i proto, že jsem začátečník). Díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

zkusil bych toto:- v nesdíleném sešitu označit na každém listu buňky pro zamčení (formát)- zamknout každý list samostatně (nástroje/zámek/zamknout list)- zamknout sešit a povolit sdílení sešitu (nástroje/zámek/zamknout a sdílet sešit)Tož by to teď mohlo být OK. Napiš, jak jsi dopadl.