» Poradna » Web a internet

Ajax+php ověření uživ.jména

 |   |  Microsoft Windows 8 Opera 9.80

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak na ověření uživateslkého jména pomocí ajaxu a php...umím to udělat pro 1 jméno, ale jak to udělat pro x uživatelských jmen? jde mi o to, aby uživatel nemohl registrovat jméno, které již existuje...zdrojový kod vstupní stránky (např. index)<head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /><title>Email Hledám-najdu :: Registrace</title><style> #cilovyDiv { background-color: #FF9999; width: 40%; } </style> <script language="javascript"> function ziskejData(zdrojDat) { var XMLHttpRequestObjekt = false; if (window.XMLHttpRequest) { XMLHttpRequestObjekt = new XMLHttpRequest(); } else if (window.ActiveXObject) { XMLHttpRequestObjekt = new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP"); } if(XMLHttpRequestObjekt) { XMLHttpRequestObjekt.open("GET", zdrojDat); XMLHttpRequestObjekt.onreadystatechange = function() { if (XMLHttpRequestObjekt.readyState == 4 && XMLHttpRequestObjekt.status == 200) { if(XMLHttpRequestObjekt.responseText == "ne"){ var cilovyDiv = document.getElementById("cilovyDiv"); cilovyDiv.innerHTML = "<div>Toto uživatelské jméno není dostupné.</div>"; } } } XMLHttpRequestObjekt.send(null); } } function overJmeno() { var cilovyDiv = document.getElementById("cilovyDiv"); cilovyDiv.innerHTML = "<div></div>"; var vstup = document.getElementById("uzivjmeno"); if (vstup.value) { ziskejData("uzivJmeno.php?qu=" + vstup.value); } } </script></head><body><H1>Zvolte si uživatelské jméno</H1> Zadejte uživatelské jméno: <input id="uzivjmeno" type="text" name="uzivjmeno" onkeyup="overJmeno()"> <div id="cilovyDiv"><div></div></div></body>soubor, který používám pro ovření:uzivJmeno.php<?phpif($_GET["qu"]=="Lukas"){ echo"ne";}else{ echo"ano";}?>

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 14.0.1

Ahoj.Udivuje mě, že umíš používat tak pokročilejší technologie, jako je Ajax (na XMLHttpRequest).To, jak budeš ověřovat jestli už uživatelské jméno existuje záleží, kde a jak budeš ukládat existující uživatele. Existující uživatelé totiž budou mít také nejspíše hesla.Nejčastěji se to řeší přes databáze, kdy se dotazuješ databáze, jestli už daní uživatel existuje.Pokud dané uživatele chceš ukládat stávajícím způsobem (do souboru),tak se nabízí hned několik variant, jak ukládat a porovnávat jména a hesla.Například:-Použiješ 2 soubory. Do jednoho budeš ukládat jména a do druhého hesla.číst je budeš přes read line ve file-Použiješ 1 soubor a budeš ukládat jména i hesla současně na řádek.Například jméno od hesla oddělíš nějakým znakem a pak použiješ explode.číst je budeš přes read line ve fileDalší způsob, který mě napadá je si načíst soubory pro oba případy do pole a porovnávat to v poli.A to se vůbec nebavím o zabezpečení, protože hesla by se měla ukládat jako hash.Hodně štěstí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 8 Opera 9.80

no moc neumím :) spíš se snažím učit se z knížek ;)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: 10, Ajax, Ověření, Uživatelské jméno, Head
Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 84

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

** Astronomové objevili daleko za Neptunem těleso 2015 TG387 ** Okolo Slunce se pohybuje po extrémně protáhlé dráze ** Jeho dráha může ukazovat na existenci planety Devět

Petr Kubala | 10

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu