Ajajaj!!! Prasklo mě uchycení LCD

Zdravím všechny. Dneska se mi stala bohužel velmi smutná věc. Otevřel jsem si svůj notebook Compaq Armada 110 a najednou lup, a bylo to. Odmontoval jsem plastickou krytku nad uchycením kloubu a z hrůzou jsem zjistil, že kovová součástka je na dva díly. V místě, kde dva čepy drží tuto součástku k druhé součástce, která je napevno k LCD. Snad jsem to dopře popsal. Volal jsem do servisu, co a jak a chlápek mě říkal, že si není jistej, jestli vůbec ještě díly na ten notas můžou objednat. A kdyby ano, tak i s prací by to stálo 2500,- . Za takovou blbůstku jsou to nepřiměřený peníze. Poradí mě někdo, co ted? Jestli sehnat vrak az toho použít díl , nebo to nechat svařit nebo slepit.

Odpovědi na otázku

vpodstate si si odpovedal sam... ale pri autorizovanom servise je 2500 za taku opravu este celkom v pohode...

To jako fakt? No spíše se poohlídnu po druhém řešením.

mne sa to tiez na par bookoch stalo a riesil som to sekundovym lepidlom a premazanim, a no problem...

Varuju před sekundovým lepidlem !!! Po měsíci začne lepená část odpadávat, Pokud je to kovová součástka tak nejlepší je dvousložkové epoxidové lepidlo.

Kdyz si koupi poradne lepidlo,napr Loctite,tak to vydrzi.Ne lepidla za 15kc u rakosek

Takže si myslíte, že to Dvousložkové epoxidační lepidlo udrží celej ten kloub, ikdyž zrovna v tom místě se to nejvíc namáhá?

vyber cely ten klb a namaz ho nejakym olejom alebo vazelinou , uchyt obe strany do kliesti (kombinaciek) a hyb s nimi az kym nepojdu lahsie a nebude to riadne premazane.. to ze ci pouzit kvalitne sekundove alebo dvojzlozkove lepidlo je podla mna jedno... skor zalezi na kvalite samotneho lepidla, ja co som pouzival dvojzlozkove tak mi s nim horsie drzali veci ako so sekundovym...

Myslím že ti to nikdo nezaručí, záleží z jakého materiálu, to je, jak vypadá zlom (čím hrubší a nepravidelnější, tím lépe), proč ke zlomení došlo - jestli tam není namáhání třeba špatnou montáží, jak pečlivě to slepíš (spoj musí být odmaštěný!) atd.. Pochopitelně nejlepší by to bylo vyměnit za originální součástku. Ale myslím že za pokus to stojí.

No našel jsem druhou alternativu. Našel jsem si kontakt na člověka, kterej má ten stejnej notebook, jen mu nepracuje základní deska. Tak si z toho jeho vezmu díly co potřebuju a zbytek prodám dál. Možnost to je, ale nevím, jestli se to vyplatí. Ono je pro mě samozřejmě jednodušší si to nechat slepit, ale zase mít to nový, to je taky jiná.