» Poradna » Počítačové sítě

Airport Extreme + TP LINK TL-WR743ND v2 0

Ahoj, prosím o radu. Mam bezdrátové připojeni od providera, které konci v routeru TP Link TL-WR743ND v2 0. Z tohoto routeru mam kabelem připojenou novou Apple Airport Extreme, pres kterou mam pustenou WiFi do domácnosti. Do Airport Extreme mam jeste pres USB připojeny harddisk. Od poskytovatele mam přidělenou veřejnou IP adresu. Vse jsem tak udělal proto, abych mohl na svůj harddisk přistupovat odkudkoli z internetu, např. z práce. Bohužel však at dělám co dělám, nedokážu nastavit router TP Link ani Airport Extreme tak, aby to tak fungovalo. Poradi mi někdo co a jak kde nastavit prosím ? Nejsem v sítích zbehly a ty podsítě, masky a forwardovani portu asi budou problem. Díky za všechny rady !

Odpovědi na otázku

1) Připoj se v LAN ze svého NB do Jablečného úložiště.Funguje? NE:Zprovozni lokální přístup k úložišti v LAN.ANO:2) Nastav v routeru VPN (RTFM).3) Ve svém NB nainstaluj kompatibilního klienta VPN.4) Vycestuj.5) Připoj NB k internetu.6) Spusť VPN a připoj se ke své domácí LAN.Další postup připojení k úložišti je už totožný jako v bodě (1).

Máš tam pravděpodobně dva překlady adres za sebou, tedy v TP-linku nastav DMZ směřovanou na IP-adresu Airportu Extreme. Pak už bude záležet jenom na kvalitě tvých hesel, jestli úložiště bude sloužit jenom tobě, nebo jestli se ti tam bude hrabat i někdo cizí.

OK, díky oběma, zkusím !