» Poradna » Ostatní

V počítači mám 2*8 GB RAM a počítač používá jen 8 GB

Ahoj, v počítači mám 2*8gb RAM a počítač používá jen 8gb. Co mám udělat abych měl zase 16gb.

Odpovědi na otázku

Dát tam těch 16

Vložit obě paměti do správných slotů a řádně dotlačit? ☺

To jsem udělal a furt jenom 8gb https://ctrlv.cz/lT0V

Ve tvém screenshotu se jasně píše 16 GB.Takže: Co přesně řešíš?Proč máš 8 GB „rezervováno hardwarem“, to už si musíš ujasnit sám — možná sis hrál s nastavením paměti v UEFI setupu a něco náhodného tam nastavil.

tak chod do biosu a ak aj tam ti ukazuje iba 1x8, tak mas pokazenu jednu ramu alebo slot.

Má 8GB rezervovaných HW. Řeší se to tu každou chvíli. Většinou je za tím rozesrané nastavení v msconfigu.

Otevři msconfig a zruš tam úplně všechna omezení.

Hotovo

Co hotovo? Bylo to k něčemu?