» Poradna » Počítačové sítě

Agregovaný a symetrický internet

Vážení!

Ráda bych vás ještě jednou požádala o pomoc (do minulého dotazu klidně přispívejte dále, čtu to, prohlížím odkazy).

Potřebuju vědět jestli existuje nějaký vztah mezi agregovaným a symetrickým připojením. Je možné agregované symetrické připojení? A je synchronní připojení dražší než nesynchronní se srovnatelným downloadem (downstreamem)?

Prostě v tom mám výtečný bramborový guláš...

Děkuji za odpovědi!

Odpovědi na otázku

symetricky = odchozi i prichozi rychlost je stejna

agregovany = linka je sdilena s vice lidmi, udavana rychlost se mezi uzivatele deli

takze muze nastat libovolna kombinace, ikdyz bych rekl ze agregovany symetricky jsem v praxi nikdy nevidel (kdyz uz nekdo plati za symetriku, tak obvykle proto, ze ji chce jen pro sebe)

Takže v praxi prostě téměř splývá neagregovaný a symetrický? Aha! Děkuji

he? ani omylem.

rychlost nijak nesouvisi s tim, kolik lidi linku vyuziva. takze znovu:

- symetricky poskytuje stejnou prichozi i odchozi rychlost
- asymetricky ma obvykle vyrazne nizsi odchozi rychlost nez prichozi

a kazdy z nich muze byt bud:

- agregovany, tj. sdileny s vice uzivateli
- neagregovany, tj. linka je jen vase

takze rychlost agregovaneho internetu udava, jaka rychlost se mezi uzivatele rozdeli. u neagregovaneho internetu mate celou rychlost pro sebe...

správně

Ne, ne... Asi jsem se špatně vyjádřila.

Reagovala jsem na "ikdyz bych rekl ze agregovany symetricky jsem v praxi nikdy nevidel (kdyz uz nekdo plati za symetriku, tak obvykle proto, ze ji chce jen pro sebe) " ze kterého jsem vyvodila že kombinaci agregovaný/symetrický pravděpodobně ani nikdo neposkytuje a proto pokud chci symetriku, pak bude pouze neagregovaná. Proto jsem napsala, že to splývá. Ne protože by ty pojmy znamenaly totéž.

tak to potom ano, to byla vicemene spravna dedukce, symetrickou agregovanou linku skutecne asi malokdo poskytuje....

Symetrickou linku, ať už agregovanou, nebo ne, neposkytují zásadně pouze ,,velcí" operátoři, u garážových ISP jde o celkem běžnou službu, navíc většinou i levnější, než shity od ,,velké trojky".

No, ono taky dost záleží, kam ten internet potřebuješ, jak jsem teď zjistila Zřejmě se budu muset nadále spokojit se shity od velké trojky...

Upřímnou soustrast.

ja ti nevim karle! že by SWAN bola garážová firma? moje pripojenie 30/30 teda symetrická linka (samozrejme bez agregácie a navyše bez FUP) + TV v základnom balíku služieb=19,90€ (cca 600Sk-bývalých)

Samozřejmě bez agregace ? Ale jděte Pokud Vám začne soused stahovat tak, že linku vytíží, tak se to s největší pravděpodobností dotkne i Vás.

Já mám PilsFree, jsem na symetrickém gigabitu a ten tedy samozřejmě agregovaný je, jelikož těžko byste pro 10 tisíc členů poskytl neagregovaný gigabit), stejný případ bude u Vás.

akým spôsobom rieši SWAN agregáciu neviem, ale mám garantovaných 30/30MB na optickom kábli a ešte sa mi nestalo že by rýchlosť poklesla! fungujem u nich od februára m.r. kedy som zrušil magio. ponuková cena, vtedy 19,95€ mi zostala doteraz
http://www.max.sk/sk/sluzba-internet... balík Premium

k tomu se slusi poznamenat ze v praxi jsou prakticky vsechny linky agregovane...akorat u vyhrazenych linek se tomu rika overbooking a agregace probiha dal od zakaznika.

Mozno by sa hodila poznamka, ze:
Synchronne neznamena symetricke...

Co bolo presne v tom zadani?

Ano, máš pravdu, přepsala jsem se. Myslela jsem symetrické.